خوش‌بینی  اوپک در مورد پشت سر گذاشتن بدترین بحران نفت

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۸:۱۲ کد : ۱۹۹۱۴۸۷ سرخط اخبار

دبیرکل اوپک گفت: با توجه به بهبود اقتصاد جهان، چشم انداز بازار برای نیمه دوم سال، دلگرم کننده به نظر می‌رسد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، یک مقام ارشد اوپک گفت: اوپک محتاطانه خوش بین است که بدترین بحران نفتی که توسط شیوع کرونا ایجاد شد، رو به پایان است.

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک گفت: با توجه به بهبود اقتصاد جهان، چشم انداز بازار برای نیمه دوم سال، به نظر دلگرم کننده می‌آید.

وی افزود: این کارتل نفتی و هم پیمانانش به سرعت در حال اجرای تعهدات کاهش تولید خود هستند.

بارکیندو در مصاحبه تلویزیونی بلومبرگ گفت: «ما در اوپک محتاطانه خوش بین هستیم که شرایط ناگوار را پشت سرگذاشتیم... آنچه ما در آوریل شاهد بودیم، غیرعادی بود اما اعضای گروه برای حل آن تلاش کردند.»

بارکیندو گفت: اوپک پلاس زمانی که در ماه ژوئن که گرد هم بیایند، تمامی گزینه‌ها را بررسی خواهد کرد. کاهش تولید روزانه 9.7 میلیون بشکه‌ای که از ابتدای ماه می آغاز شد، پس از دو ماه به تدریج کاسته خواهد شد. هنوز زود است که بگوییم که آیا این گروه برای تغییر در این طرح تصمیم می‌گیرد یا نه.

وی توضیح داد: این کارتل، شرایط اقتصاد جهانی، روند بهبود تقاضا برای نفت و شرایط شیوع کرونا را در مذاکراتش بررسی خواهد کرد.

«چشم‌انداز نیمه دوم سال، به نظر دلگرم کننده و مثبت می‌آید که بهبود صورت خواهد گرفت.»

وی ادامه داد: اعضای این گروه به سرعت در حال اجرای تعهدات کاهش تولید خود هستند. همچنین کاهش‌های داوطلبانه اضافه برای ماه ژوئن از سوی عربستان، امارات و کویت اعلام شده است، به علاوه اینکه کاهش هایی در کشورهای دیگر نظیر آمریکا صورت گرفته که در که مجموع عرضه نفت در جهان 17.2 میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت.

کلید واژه ها: اوپک بحران نفت


نظر شما :