پیام رژیم صهیونیستی به ایران و سوریه از طریق روسیه

۲۲ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۸ کد : ۱۹۷۴۹۵۲ سرخط اخبار

منابع دیپلماتیک مدعی شده اند که رژیم صهیونیستی تلاش کرده در تماس با مقامات روس پیامی را به ایران و سوریه مبنی بر این منتقل کند که اسرائیل خواهان درگیری و تنش بیشتر نیست.

به گزارش ایسنا، پس از آنکه رژیم صهیونیستی در حملات خود به سوریه یک پهپاد را که ادعا می کند متعلق به ایران بوده است هدف حمله قرار داد از روسیه خواست تا میانجیگری کند و از وقوع درگیری های بیشتر جلوگیری کند.

به نوشته روزنامه تایمز آو اسرائیل، منابع دیپلماتیک می گویند که اسرائیل به همین منظور با مقامات روس تماس برقرار کرده و از آنها خواسته است تا به تهران و دمشق بگویند که اگرچه اسرائیل حملات سنگینی را در پاسخ به رخنه هواپیما بدون سرنشین ایرانی در سوریه انجام داده است، خواستار درگیری های بیشتر نیست.

رژیم صهیونیستی روز شنبه اهدافی را در سوریه مورد حمله قرار داد که مدعی است اهداف ایرانی هم جزو آنها بوده است. در این حملات یک جنگنده اف 16 صهیونیستی نیز توسط پدافند سوریه در نزدیکی منطقه ای در الخلیل سفلی در شمال اراضی اشغالی هدف قرار گرفت که منجر به سقوط و آسیب خلبانان آن شد.

پس از حملات هوایی رژیم صهیونیستی علیه سوریه، مسکو بیانیه ای منتشر کرد و خواستار حفظ خونسردی تمام طرف ها در سوریه شد و اعلام کرد که به خطر افتادن جان سربازان روس به هیچ وجه قابل قبول نیست.

منابع دیپلماتیک همچنین به نشریه یدیعوت آحارونوت گفتند که اسرائیل به مسکو اعلام کرده است حوادث روز شنبه اثبات این بوده است که هشدارها نسبت به تقویت حضور ایران در سوریه بر حق است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی است که ایران برای تقویت و تثبیت جایگاه خود در سوریه تلاش می کند و در همین راستا نیز دیدارهایی را با رییس جمهور روسیه انجام داده و نسبت به نفوذ ایران در سوریه هشدار داده است.

نتانیاهو در تلاش است مسکو را متقاعد کند حضور ایران در نزدیکی مرزهای اراضی اشغالی را محدود کند و مانع از افزایش حضور نظامی ایران در سوریه شود.

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی در حالی به طور مکرر این ادعاهای بی اساس خود را علیه کشورمان مطرح می کند که مقامات ایران ضمن رد این ادعاها همواره تاکید می کنند که حضور ایران در سوریه تنها به صورت مستشاری و بنا به درخواست دولت مشروع این کشور بوده است.

کلید واژه ها: رژیم صهیونیستیایران در سوریه


نظر شما :