ترکیه: گزینه‌ای جز عملیات نظامی در شمال سوریه نیست

۲۹ دی ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۶ کد : ۱۹۷۴۴۷۲ سرخط اخبار

وزیر دفاع ترکیه با تاکید بر لزوم آغاز فوری عملیات عفرین در شمال سوریه، تاکید کرد برای نابودی عناصر تروریستی در شمال سوریه (شبه نظامیان کُرد) گزینه ای جز آغاز عملیات نظامی وجود ندارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «نورالدین جانیکلی» وزیر دفاع ترکیه امروز (جمعه) اعلام کرد که عملیات نظامی در عفرین را آغاز خواهند کرد زیرا چاره و گزینه ای جز آن ندارند.

جانیکلی با بیان اینکه برای نابودی عناصر تروریستی در شمال سوریه (شبه نظامیان کُرد) گزینه ای جز آغاز عملیات نظامی وجود ندارد، تاکید کرد این عملیات در آینده ای نزدیک و بدون تاخیر آغاز خواهد شد.

وی طی یک مصاحبه تلویزیونی، با تاکید بر لزوم آغاز فوری عملیات عفرین در شمال سوریه، گفت تمام تروریست ها در این منطقه را نابود می کنند.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» وزیر دفاع ترکیه با اشاره به ادامه داشتن تماس ها با روسیه در خصوص عملیات عفرین، گفت که روسیه تمام خدمه و پرسنل نظامی خود در شمال سوریه را عقب خواهد کشید.

جانیکلی همچنین افزود که اطلاعات مورد نیاز درباره تعداد جنگجویان یگان های مدافع خلق (ی.پ.گ)، تسلیحات و مکان های استقرار آنها را در اختیار دارند.

وی با اشاره به اظهارات متناقض مقامات آمریکایی در روزهای اخیر، گفت بیانیه های آمریکا درباره عملیات عفرین، ماهیتی تاکتیکی، با هدف ایجاد ابهامات روزانه و بخشی از جنگ روانی است.

وزیر دفاع ترکیه درباره دولت سوریه نیز مدعی شد: کاملا مطمئن هستیم که توانایی بشار اسد (رئیس جمهور سوریه) برای تهدید کردن ترکیه، بدون حمایت دیگر قدرت ها، محدود است.

جانیکلی البته بمباران مواضع شبه نظامیان کُرد در شمال سوریه را به نوعی آغاز عملیات عفرین دانست.

درپی تصمیم آمریکا برای ایجاد ارتش کُردی 30هزار نفری در شمال سوریه بود که ترکیه اعلام کرد عملیات نظامی جهت پاکسازی شمال سوریه از نیروهای دموکراتیک را، که پیشتر بارها تهدید به اجرای آن داشت، به زودی آغاز می کند.

کلید واژه ها: شمال سوریه عفرین عملیات عفرین عملیات نظامی دفاع ترکیه


نظر شما :