کره شمالی گوام را تهدید کرد

۳۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۶ کد : ۱۹۷۱۰۹۵ سرخط اخبار

در پی آغاز رزمایش مشترک سئول و واشنگتن، کره شمالی یک ویدئوی تهدیدآمیز گوام را به شلیک موشک های خود تهدید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس این ویدئوی نزدیک به چهار دقیقه ای، جزیره گوآم به عنوان مکان مورد هدف موشک های بالستیک میان برد کره شمالی نشان داده شده است.

براساس اعلام خبرگزاری یونهاپ در زیرنویس این ویدئو نوشته شده است: آمریکایی ها باید زندگی با چشمان و گوش های کاملا باز را تجربه کنند. آنها باید روزها و شب ها را با ترس شلیک موشک های هواسانگ - 12 بدون اینکه بدانند کی شلیک خواهند شد در شکنجه و عذاب به سر ببرند. آنها در ترس و وحشت خواهند بود.

در زیرنویس دیگری به هنگام نمایش تصویری از جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا آمده است: ما تنها می خواهیم که سیاست گذاران آمریکایی به طور جدی دو باره درباره عواقب جنگ فکر کنند. طرف آمریکایی دیگر وقت ندارد.

این ویدئوی تهدیدآمیز در هشدار به رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی منتشر شده است.

هم چنین ارتش کره شمالی امروز (سه شنبه) با تهدیدهای تند متعارف خود به استقبال آغاز مانورهای نظامی سالانه آمریکا – کره جنوبی رفت و متعهد انجام اقدام تلافی جویانه بی رحمانه علیه مانورهایی شد که معتقد است تمرینی برای حمله به پیونگ یانگ است.

تهدیدات امروز کره شمالی در حالی مطرح شد که ژنرال های ارشد آمریکایی از جمله آدمیرال هری هریس، فرمانده نیروهای آمریکایی در اقیانوس آرام به کره جنوبی سفر کردند. روابط میان دو کره همواره شکننده بوده اما به دنبال هفته ها تهدیدهای متقابل میان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و پیونگ یانگ در پی دو آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای کره شمالی تنش ها و نگرانی ها در شبه جزیره کره بیش از حد معمول شده است.

ژنرال های آمریکایی قرار است اواخر امروز از سایت سیستم دفاع موشکی جنجالی آمریکا در کره جنوبی دیدن کنند.

در این بیانیه ارتش کره شمالی آمده است: ما به خاطر مانورهای "نگهبان آزادی اولچی" که از روز دوشنبه به مدت ۱۱ روز آغاز شده اقدام تلافی جویانه بی رحمانه و مجازات سختی را در رابطه با آمریکا انجام خواهیم داد.

علی رغم این تهدید وقوع یک حمله مستقیم بی پروا بعید به نظر می رسد چراکه آمریکا به شدت به لحاظ دفاعی از پیونگ یانگ قوی تر است و کره شمالی تداوم دیکتاتوری اش را برتر از هر چیز دیگری می داند.

کلید واژه ها: جنوبیکره جنوبیکره


نظر شما :