ممنوعیت نامگذاری اماکن عمومی کوبا به نام فیدل کاسترو

۰۸ دی ۱۳۹۵ | ۲۱:۰۹ کد : ۱۹۶۵۸۳۷ سرخط اخبار

مجمع ملی کوبا بنا به درخواست فیدل کاسترو، رهبر فقید این کشور، قانون منع نامگذاری اماکن عمومی و نصب مجسمه وی در این کشور را تصویب کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، فیدل کاسترو، رهبر فقید انقلاب کوبا همواره می گفت که به دنبال تبدیل کردن خودش به یک مکتب فکری نیست، گرچه منتقدان به این نکته اشاره کرده اند که نام و نشانه های کاسترو هر جایی وجود دارد. صحبت های فیدل کاسترو در بیلبوردهای سطح کشور به چشم می خورد و نام او در هر مراسم دولتی و مردمی آورده می شود.

رائول کاسترو، رئیس جمهوری کوبا و برادر فیدل فقید به مجمع ملی کوبا گفته است: روح مبارزه جوی فیدل همواره یادآور انقلاب کوبا خواهد بود. بهترین راه برای یادآوری و پیمودن مسیری که فیدل کاسترو رفته، پیروی از مفهوم انقلاب است.

در این قانون جدید هنرمندان از به کار بردن شخصیت فیدل کاسترو در نمایش نامه ها، موسیقی ها، مطالب ادبی و سینما و سایر هنرهای بصری منع نشده اند. تصاویر وی در دفاتر، اماکن مطالعه و نهادها و سازمان های دولتی نگهداشته می شوند.

از زمان فوت فیدل کاسترو، تصویر بزرگی از وی در لباس نظامی و نشان های مخصوص با یک تفنگ و یک کوله پشتی از یک ساختمان در میدان انقلاب هاوانا آویزان شده است.

کاسترو که شخصیت پیشرو در جنگ سرد محسوب می شد در ۲۵ نوامبر ۲۰۱۶ در سن ۹۰ سالگی و هشت سال پس از انتقال قدرت به برادر کوچکترش رائول درگذشت.

 کوبا در پی فوت فیدل کاسترو ۹ روز عزای عمومی اعلام کرد.

کلید واژه ها: فیدل کاسترو کاسترو


نظر شما :