پشت پرده روابط مردان سیاست با زنان

۰۸ آبان ۱۳۹۵ | ۲۲:۵۴ کد : ۱۹۶۴۲۳۴ سرخط اخبار

رابطه سیاستمداران با زنان یکی از چالش برانگیزترین مسائل در تاریخ بوده است. این موضوع به جهت حساسیت آن شرایط مختلفی را برای سیاستمداران رقم زده است. شهرت، بدنامی، سرشکستگی، شکست و ناکامی در بسیاری موارد به نوع رابطه مردان سیاست با زنان بستگی داشته است.

به گزارش فرارو، نوع رابطه خصوصی سیاستمداران با زنان همیشه جزو اسرار بوده است. هیچ سیاستمداری مایل نیست این بخش از زندگی اش نمایان شود. اما دنیای مدرن، گستردگی رسانه ها و ارتباطات، ابعاد روابط را بیش از پیش روشن کرده است. در این میان در برابر زنان، سیاستمداران آسیب پذیرترین گروه اند.

روابط سیاستمداران همیشه زیر ذره بین رقبا و هوادران است. اگر سیاستمداری پا را کج بگذارند و عرف و اخلاق را پشت سر نهد، تبدیل به یک رسوایی بزرگ می شود.

رسوایی در هیچ گروه دیگری به این شدت نیست. هیچ هنرمند، بازرگان، ورزشکار و... با روابط خارج از عرف با زنان از هستی ساقط نمی شود، اما سیاستمداران تا مرز نابودی پیش می روند.

سالها هر زمان سخن از رابطه سیاستمداران با زنان به میان می آمد، رابطه بیل کلینتون رییس جمهور پیشین آمریکا با مونیکا لوینسکی در اذهان زنده می شد.

امروز اما اخبار روابط خارج عرف دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رسانه های جهان را تسخیر کرده است. اخبار روابط سیاستمداران غربی با زنان بیش از دیگر سیاستمداران جهان منتشر می شود. آزادی رسانه ها درکشورهای غربی بیشترین تاثیر را در انتشار اینگونه اخبار دارد.

روابط زنان با سیاستمداران در بسیاری از کشورهای عربی به هیچ عنوان منتشر نمی شود. در کشورهای اروپای شرقی هم رویه غالب اینگونه است. در شرق آسیا هم هاله ای از رمز و راز به دور این روابط وجود دارد.

سیاستمداران زن‌باره
 
میتران در بازدید از موزه اورسی به ان پنژو که در آنجا کار می کرد نگاه می کند - ۱۹۸۶

فرانسوا میتران


 او به عنوان رییس جمهور "اغواگر" شناخته می شود. رئیس جمهور فرانسه بین سال های ۱۹۸۱ و ۱۹۹۵ سوسیالیسم را در فرانسه زنده کرد.

میتران خارج روابط از زناشویی اش رابطه ای عاشقانه با دختری به نام "ان پنژو" داشت که خبرساز شده بود. میتران  ۴۶ ساله زمانی در ساحل اوسه گور در جنوب غربی فرانسه با ان پنژو آشنا شد که عضو سوسیالیست سنا بود و سابقه وزارت هم داشت. او ۲۷ سال از ان بنژو بزرگتر بود.

یکی از موارد شهرت میتران همین رابطه است که او را به عنوان رییس جمهور اغواگر مشهور کرده است.سیاستمداران زن‌باره
 

گری هارت


گری هارت، سناتور سابق ایالت کلرادوی آمریکا، در سال 1983 نتوانست در انتخابات درون حزبی دموکرات ها به کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری سال 1984 دست پیدا کند، اما برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1988 اصلی ترین گزینه برای کاندیداتوری حزب دموکرات بود.

در سال 1987 در حالی که انتخاب درون حزبی نزدیک بود، نشریه آمریکایی میامی هرالد دو عکس از گری هارت منتشر کرد که اولی نشان می داد زن 29 ساله غریبه ای به غیر از همسرش در حال خارج شدن از منزل وی است.

دومین عکس نیز گری هارت و این زن 29 ساله را که "دونا رایس" نام داشت در کنار یکدیگر نشان می دهد. افشای این رابطه نامشروع باعث از بین رفتن امیدهای گری هارت برای رسیدن به ریاست جمهوری و کناره گیری وی از کاندیداتوری در انتخابات درون حزبی دموکرات ها شد.
 


سیاستمداران زن‌باره
سیاستمداران زن‌باره
 
بیل کلینتون و مونیکا لوینسکی

بیل کلینتون
رئیس جمهور اسبق آمریکا در سال 1998 هنگامی که روابط جنسی نامشروع وی با مونیکا لوینسکی، کارآموز جوان در کاخ سفید فاش شد، به درد سر بزرگی افتاد.

وی به دلیل انکار این رسوایی در حالی که مدارک غیرقابل انکاری آن را ثابت می کردند توسط مجلس سنای آمریکا به شهادت دروغ و تلاش برای جلوگیری از اجرای عدالت متهم شد اما با کسب یک رای اضافی توانست از برکناری رهایی یابد.

این تنها جنجال در روابط نامتعارف کلینتون با زنان نبود. چهار زن دیگر ادعا کرده اند که یا با کلینتون رابطه داشته اند و یا مورد آزار قرار گرفته اند.

در روزهای اخیر و در جریان انتخابات آمریکا دونالد ترامپ برای مقابله با هیلاری کلینتون، همسر بیل کلینتون و رقیب انتخاباتی اش روابط نامتعارف بیل را مطرح کرده است.

ترامپ پیش از این خودش متهم به روابط نامتعارف با زنان زیادی شده است. ترامپ در دومین مناظره تلویزیونی اش برای تخریب کلینتون چهار زن را به عنوان مهمان ویژه دعوت کرد که مدعی بودند قربانی رفتارهای خارج از عرف بیل کلینتون شده اند.

 

سیاستمداران زن‌باره
 

جان ادواردز


او سناتور ایالت کارولینای شمالی بود و در سال 2008 در رقابت های انتخابات درون حزبی دموکرات ها از باراک اوباما شکست خورد. جان ادواردز پس از شکست خوردن از اوباما و در حالی که دو هفته به آغاز گردهمایی حزب دموکرات باقی مانده بود اعتراف کرد که از دو سال پیش تاکنون با زنی به نام "ریل هانتر" رابطه نامشروع داشته است.

او در سال 2010 در بیانیه ای پذیرفت که حتی از این زن صاحب یک فرزند است. افشای این رابطه در سال 2008 موجب شد او بخت خود برای تصدی برخی سمت ها در دولت اول باراک اوباما نظیر معاون رئیس جمهور و یا دادستان کل را از دست بدهد.

 

سیاستمداران زن‌باره

 

سیلویو برلوسکونی


نخست وزیر پیشین ایتالیا از جمله سیاستمداران جهان است که سابقه زیادی در رابطه نامشروع دارد. او در این زمینه بسیار بد نام است و به عنوان سیاستمداری عیاش شناخته می شود. زن باره گی برلوسکونی آنقدر آشکار بود که او از زنان زیبا  و بی تجربه در دولت خود استفاده کرد که حاشیه ساز شد.

روابط برلوسکونی با زنان باعث شد که همسرش ورونیکا لاریو مجبور شد رسما از او انتقاد کند. انتقاد لاریو راه به جایی نبرد و او پس از مدتی از برلوسکونی جدا شد. سالها  روابط برلوسکونی با زنان و دختران جوان و زیبا از سوژه های داغ رسانه ها بود.

او بسیاری از پست های کابینه اش را به همین زنان بی تجربه که  مجری تلویزیونی یا مدل بودند داده بود و از آن ها به عنوان کاندیدای حزب در پارلمان استفاده کرد.

نخست وزیر پیشین ایتالیا بالاخره به داشتن رابطه با دختران زیر سن قانونی و سوءاستفاده از قدرت متهم شود. او برای این موارد محاکمه شد.

برلوسکونی یکی از دوستان سیاسی معمر قذافی رهبر فاسد لیبی بود که به فجیع ترین شکل ممکن سقوط کرد.
 

سیاستمداران زن‌باره
اولاند و شریک زندگی اش که ازاو جدا شد

اولاند و سارکوزی
در فرانسه نیز هم نیکولای سار کوزی و هم فرانسوا اولاند روسای جمهور پیشین و کنونی این کشور در دام روابط حاشیه ساز با زنان افتادند. در سال 2010، گمانه زنی هایی درباره اینکه سارکوزی و همسرش، کارلا برونی، هرکدام دارای روابط جنسی با زن و مرد دیگری هستند، منتشر شد.

گفته می شد که سارکوزی با «چانتال جوانو»، وزیر محیط زیست 40ساله خود که قهرمان کاراته هم هست، روابطی دارد.

اما رابطه اولاند رییس جمهور کنونی فرانسه با ژولی گیه بازیگر سینما جنجال زیادی ایجاد کرد. تصاویری منتشر شد که نشان می داد اولاند 59 ساله با موتور سیکلتش از آپارتمانی که در آن با گیه دیدار داشته، خارج شده است.

پس از این جنجال "والری تریروایلر" شریک زندگی اولاند و بانوی اول فرانسه، الیزه را ترک کرد.
 

سیاستمداران زن‌باره
معمر قذافی و زنان محافظش

معمر قذافی
انتشار اخبار رسوایی ها و روابط نامتعارف سیاستمداران با زنان فقط به کشورهای غربی ختم نمی شود. بلکه برخی حاکمان جهان عرب نیز با این اتهامات روبه رو هستند. هر چند در این باره انتشار اخبار به دلیل دیکتاتور بودن این حاکمان به صورت قطره چکانی است، اما شایعات در زمان حکومت آنها و  افشاگری ها پس از سقوط شان اسرار را هویدا می کند.

روابط معمر قذافی با زنان آشکار تر از دیگر حاکمان عرب بود. قذافی رهبر سایق لیبی گروهی از زنان زیبا را به عنوان محافظان شخصی خود برگزیده بود. دراین باره اخبار زیادی در زمان قدرت قذافی منتشر شد.
 
پس از اینکه قذافی از قدرت به زیر کشیده شد، اخباری از سوء استفاده های جنسی قذافی از دختران و پسران نوجوان منتشر شد. گفته شد؛ هزاران دختر و پسر نوجوان در اتاق های جنسی قذافی، دیکتاتور سابق لیبی تحت شکنجه ها و اذیت آزارهای جنسی قرار گرفته و از آنها به عنوان "برده های جنسی" بهره گیری شده است.

حتی اخباری از وجود حرمسرای قذافی حکایت می کرد. مکان های رفت و آمد زنان، محل اصلی برای انتخاب زنان و دختران برای قذافی بودند. زندان ها هم از جمله این مکان ها بودند. یکی از محافظان زن قذافی ماموریت داشت تا با عکسبرداری از زنان زیبارو در زندان، آنها را برای انتخاب به قذافی ارائه کند.

آرایشگاه های زنانه و تالارهای عروسی هم مکان های مورد علاقه قذافی بودند. محافظان زن قذافی همیشه و به صورت متوالی از این مکان ها بازدید می کردند تا طعمه های دیکتاتور بزرگ را شکار کنند.

قذافی عاشق حضور در جشن های عروسی بود زیرا زنان زیباترین لباس های خود را در این مراسم می پوشیدند. اگر نمی توانست در عروسی ها حاضر شود افرادی را می فرستاد تا عکس و فیلم بگیرند.

قذافی روی سر هر دختری دست نمی کشید، اما وقتی این کار را می کرد به این معنی بود که: "من این را می خواهم." فردای آن روز "شیر زنان قذافی" یعنی همان محافظانش به سراغ آن دختر یا زن می رفتند و او را  به "باب العزیز"، محل اقامت قذافی انتقال می دادند.

قذافی نمونه بارزی از حاکمان فاسد، خشن و زن باره است. او همانگونه که به فجیع ترین شکل ممکن کشته شد، به فجیع ترین شکل ممکن هم با زنان رفتار می کرد. ثریا یکی از زنانی است که گرفتار قذافی شده است.

داستان زندگی او داستان فساد قذافی است. وقتی ثریا را به اقامتگاه قذافی می برند و رهبر سابق لیبی او را دوباره می بیند، به زنان محافظ دستور می دهد تا ثریا را برای اولین همخوابگی آماده اش کنند. مبروکه، یکی از همین زنان محافظ به ثریا می گوید: "از این به بعد تو باید در خدمت "پدر معمر" باشی وگرنه برایت گران تمام خواهد شد."

نگاه جنسی قذافی به زنان، در نوع حکومت داری او بسیار تأثیرگذار بود. تشکیل یک گارد و ارتش ویژه از زنان، ناشی از همین نگاه جنسی است.

 آنیک کوژان نویسنده کتاب "طعمه ها؛ در حرمسرای قذافی" می گوید: «او با سکس حکومت داری می کرد. موضوعی که به تمامی در لیبی ممنوع است. اما قذافی حتی توانسته بود زنان و دختران وزرا و دیپلمات هایش و نیز هر زنی را که به نوعی به دولتش مربوط می شد در اختیار بگیرد.»

قذافی سال 2009- 88 در سفری به ایتالیا برای شرکت در کنفرانس غذا سازمان ملل در یک مهمانی مرموز شرکت کرد و برای 200تن از زنان و دختران زیباروی ایتالیایی موعظه کرد. زنان جوانی که به این مهمانی عجیب دعوت شده بودند بین سنین هجده تا 35 سال و قد آنها دست کم یک متر و هفتاد سانتیمتر بوده است.

این مهمانی سروصدا و جنجال زیادی برپا کرد. قطعا قذافی در زمانی که موعظه می کرد تصور نمی کرد دو سال بعد به فجیع ترین شکل ممکن کشته می شود.
 

سیاستمداران زن‌باره

دومنیک استراس کان


رییس پیشین صندوق بین المللی پول، زمانی حتی گزینه ریاست جمهوری فرانسه نیز بود. استراس کان یکی از نمونه های بارز سیاستمداران فاسد از نظر اخلاقی است. او متهم به روابط نامشروع، تجاوز و حتی قوادی (واسطه گری برای فحشا) شده است.

استراس کان ۶۵ ساله دو سال پیش به واسطه گری برای یک شبکه فحشا متهم شد که در هتلی در شهر لیل فعالیت داشته است. استراس کان اقرار کرد که در مهمانی های این هتل شرکت داشته است، اما تاکید کرد از این که بعضی از زن ها کارگر جنسی بوده اند اطلاعی نداشته است.

از طرف دیگر  در سال ۲۰۱۱ اتهام سوء استفاده جنسی و "تعرض" به نافیساتو دیالو، خدمتکار هتلی در نیویورک، به بازداشت چند روزه و کناره گیری استراس کان از ریاست صندوق بین المللی پول انجامید.

این اتفاق هنگامی روی داد که استراس کان خود را برای مقدمات شرکت در انتخابات رئیس جمهوری فرانسه آماده می کرد. این موضوع با عث شد که او از نامزدی حزب سوسیالیست فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری کنار بکشد.

سیاستمداران زن‌باره

پوتین
روابط رییس جمهور قدرتمند روسیه با زنان همچون بقیه ابعاد شخصیتی این سیاستمدار پیچیدگی زیادی دارد. دو سال پیش در پی شایعات گسترده  درباره روابط  عاشقانه پوتین و "آلینا کابایوا" قهرمان ژیمناستیک روسیه منتشر شد، خبر جدایی پوتین از همسرش "لودمیلا پوتینا" به صورت رسمی اعلام شد.

دمیتری پسکوف  سخنگوی پوتین در آن زمان اعلام کرد: «اطلاعات مربوط به طلاق پوتین و لودمیلا در زندگینامه رییس جمهوری روسیه در تارنمای ویژه کرملین ثبت شده است.»

«آلینا کابایوا»، ژیمناست 30 ساله معروف روس اولین بار هفت سال پیش نامش به عنوان معشوقه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری کنونی روسیه بر سر زبان ها افتاد.

کابایوا که هم اکنون یکی از اعضای حزب روسیه متحد پوتین و عضوی از پارلمان روسیه است، روابط خود با رئیس جمهوری روسیه را انکار کرده است، اما شایعات حاکی از این است که وی یک خانواده مخفی با پوتین دارد و احتمالا از وی یک، دو و یا حتی سه فرزند دارد.

برخی گزارش ها نیز حاکی از آن است که لودمیلا، همسر 55 ساله پوتین پس از جدایی از وی هم اکنون در یک صومعه عزلت نشین شده است.
 

سیاستمداران زن‌باره
انتشار کلیپی از ترامپ جنجال ساز شد

دونالد ترامپ
او امروز یکی از مهمترین چهره های دنیای سیاست است. نامزد جمهوری خواهان آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری است. در حالیکه انتخابات آمریکا کمتر از دو هفته دیگر برگزار می شود ترامپ زیر فشار شدیدترین انتقاد ها و حملات است.

او به عنوان یک جمهوری خواه وارد میدان شده است. جمهوری خواهان به خانواده و روابط متعارف با زنان بسیار پایبند هستند. این در حالی است که هر روز علیه نامزد آن ها افشاگری صورت می گیرد. در کنار افشاگری های اخلاقی علیه ترامپ او خود نیز سوژه پرسروصدایی است. با اظهارات خارج از عرف سیاسی اش جامعه آمریکا را تکان داده است.
 

سیاستمداران زن‌باره
 

بسیاری او را پدیده تازه عرصه سیاسی امریکا می دانند، اگر او پیروز انتخابات شود، رییس جمهوری خواهد بود که با سیاهه ای از اتهامات از روابط جنسی و نامشروع روبه رو شده است.

انتشار فایل صوتی از ترامپ درباره نگاهش به زنان و میلش به رابطه با آن ها بسیار خبرساز شد و حتی چهره های شاخص جمهوری خواه به خاطر این فایل صوتی او را محکوم کردند.

پس از انتشار این فایل صوتی سه زن نیز ترامپ را متهم به آزار جنسی کردند. کریستین اندرسون که پیش تر مدل بوده، در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست ترامپ را متهم کرده که در دهه ۱۹۹۰ در باشگاهی شبانه او را مورد آزار قرا داده است. هم چنین سامر زروس، یک شرکت کننده سابق در برنامه تلویزیونی "اپرنتیس" که دونالد ترامپ میزبانش بوده است دومین نفری است که از آزار جنسی توسط ترامپ خبر داده است.

سومین زن یک بازیگر فیلم های مستهجن است که گفته است ترامپ او را به اتاقش در هتلی در ازای 10 هزار دلار دعوت کرده است.

ترامپ در حالی به روز موعد انتخابات نزدیک می شود که زیر بار فشار رسانه ها درباره روابطش با زنان قرا دارد. ملانیا ترامپ همسر او می گوید شوهرش "جنتلمن" است و زنانی که علیه او مدعی آزار جنسی شده اند دروغ می گویند.

کلید واژه ها: قذافی با زنان ترامپ نامشروع


( ۱۸ )

نظر شما :