استقرار تیم‌های عملیات ویژه نیروی دریایی در خلیج عدن

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۲۲:۲۱ کد : ۱۹۶۰۲۴۸ سرخط اخبار

فرمانده نیروی دریایی ارتش از استقرار تیم های عملیات ویژه این نیرو در محدوده خلیج عدن، باب المندب و دریای سرخ خبر داد.

امیر دریادار حبیب الله سیاری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با تأکید بر ارتقای معنویت در کارکنان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: با حاکمیت معنوی می توانیم زندگی و توان دفاعی خوبی داشته باشیم.

وی، دقت در پیشرفت علمی، دانش و تجهیزاتی برای نیروی دریایی را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: نیروی دریایی تجهیزات محور است و با تجهیزات ویژه می تواند در عرصه دریا و زیر دریا حضور داشته باشد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ناوگروه های این نیرو هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای کشور در عمق دریاها دریانوردی می کنند، تصریح کرد: حضور در عرصه بین المللی نیازمند تجهیزات به روز است.

سیاری، حضور و ماموریت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بین کشورهای جهان را با امکانات پیشرفته خواند و بیان کرد: اگر تجهیزات ما به روز نباشد نمی توانیم بین کشورهای جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم از لحاظ تجهیزاتی از دیگر کشورها عقب نباشیم و نمی توانیم عقب باشیم اما با این تفاوت که تمام تجهیزات به کارگرفته شده در نیروی دریایی بومی است و این امر به همت بلند جوانان کشور تحقق پیدا کرده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش به ساخت تجهیزات این نیرو در صنایع مختلف، شرکت های دانش بنیان و دانشگاه های کشور اشاره کرد و گفت: تمام موسسه ها و دستگاه های مذکور ذی ربط و ذی نفع هستند و تلاش می کنند ما را از بعد تجهیزاتی به جایی برسانند تا از جهان عقب نباشیم.

*نیروی انسانی محور فعالیت ها در نیروی دریایی

سیاری با اشاره به ارائه آموزش به کارکنان نیروی دریایی ارتش، خاطرنشان کرد: نیروی انسانی محور تمام فعالیت ها در نیروی دریایی است.

وی به تحصیل تمام کارکنان نیروی دریایی ارتش در خارج از کشور در قبل از انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: امروز تمام نیروهای ما در مراکز آموزشی رشت، نوشهر و منجیل آموزش های لازم را می بینند ضمن اینکه از طرف کشورهای دیگر درخواست آموزش به نیروهای آنها را داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ارائه آموزش به کارکنان نیروی دریایی ارتش مطابق با استانداردهای بین المللی انجام می شود، اظهار کرد: نیروهای ما در اقیانوس ها دریانوردی می کنند و این امر با آموزش سطح بالا، استاندارد و اصول و قواعد حاکم بر دریاها امکانپذیر شده است.

*خزر دریای صلح و دوستی

سیاری در ادامه به وضعیت دریای خزر اشاره کرد و افزود: خزر دریای صلح و دوستی است و پنج کشور همسایه باید با همکاری همدیگر امنیت را در خزر به طریقی برقرار کنند تا دیگران هوس حضور در این دریا را نداشته باشند و این موضوع بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد امنیت دریای خزر در صیادی، رفت و آمد کشتی ها و جلوگیری از آلودگی زیست محیطی و قاچاق مهم است، بیان کرد: تمام کشورهای همسایه خزر می خواهند طبق قوانین حاکم از این دریا بهره ببرند بنابراین دریای خزر امنیتی می خواهد که در تمام ابعاد فعال باشد و نباید اجازه دهیم دیگران این کار را برای ما انجام دهند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش، سفر ناوگروه های ایرانی به بنادر روسیه و ناوگروه های این کشور به بنادر ایران را سبب ارتقای روابط دوستانه خواند و تصریح کرد: هر قدر ارتباط مذکور بیشتر باشد به طور قطع سطح امنیت در دریای خزر بالاتر می رود.

*استقرار تیم های عملیات ویژه نیروی دریایی در خلیج عدن

سیاری همچنین به حضور ناوگروه چهل و یکم نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن اشاره کرد و گفت: تیم های عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش در محدوده خلیج عدن، باب المندب و دریای سرخ مستقر شدند و اکنون امنیت خلیج عدن برای کشتی هایی که ما آنها را حمایت می کنیم، برقرار است.

*خبری از حمله دزدان دریایی نیست

وی با بیان اینکه مدتی است خبری از حمله دزدان دریایی در خلیج عدن نیست، خاطرنشان کرد: نیروی دریایی ارتش آن قدر با قدرت در منطقه حضور پیدا کرده و این حضور به طور مستمر است که امنیت را برای خودمان به طور کامل برقرار کردیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش به برنامه ریزی برای بازدید ناوگروه های ایرانی از بنادر کشورهای حاشیه اقیانوس هند و در صورت تصویب در اقیانوس اطلس در سال 95 اشاره کرد و یادآور شد: بازدید ناوگروه های مذکور به غیر از ناوگروه های اعزامی به خلیج عدن به منظور اجرای ماموریت برای برقراری امنیت در خطوط مواصلاتی کشور است.

سیاری متذکر شد: در صورت تصویب، منطبق با قوانین و مقررات بین المللی در اقیانوس اطلس حضور پیدا می کنیم.

وی با اشاره به دستاوردهای نیروی دریایی ارتش، اظهار کرد: برقراری امنیت در خلیج عدن کار بزرگی است ضمن اینکه حضور در آب های بین المللی از جمله دستاوردهای نیروی دریایی ارتش محسوب می شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش، وجود نیروی انسانی آماده را از دستاوردهای این نیرو برشمرد و بیان کرد: امسال امیدواریم رونمایی از ناوشکن ها و زیردریایی ها را داشته باشیم و این امر از دیگر دستاوردهای نیروی دریایی ارتش است.

کلید واژه ها: نیروی دریایی ارتش خلیج عدن خزر کارکنان نیروی دریایی ارتش ارتش این نیرو دریایی ارتش


نظر شما :