جنایت داعش علیه دو عشیره در فلوجه

۲۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۹:۵۴ کد : ۱۹۵۹۸۶۶ سرخط اخبار

ستاد اطلاع رسانی جنگ در عراق از جنایت تازه داعش علیه ۲ عشیره ساکن غرب فلوجه خبر داد.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره، ستاد اطلاع رسانی جنگ در عراق در بیانیه خود آورده است: تروریست های داعش علیه 2 عشیره البوصالح و البوحاتم در ناحیه دو راهی السلام در غرب فلوجه جنایت مرتکب شدند.

این بیانیه تصریح کرد: تروریست های داعش به خانواده های درحال عزیمت به منطقه العامریه تیراندازی کردند و طبق آمار اولیه، حدود 30 غیرنظامی که اکثرا آنها زن و کودک هستند، کشته  یا زخمی شدند و پیکر آنها کماکان در محل حادثه است.

داعش به اعضای خود دستور داده است تا از خارج مردم شهر فلوجه جلوگیری کنند تا از آنها به عنوان سپر انسانی جهت جلوگیری از پیشروی نیروهای عراقی استفاده نمایند.

تروریست های داعش خانواده هایی را که قصد فرار از فلوجه را داشته باشند، تهدید به مرگ کرده است.

نیروهای عراقی به 3 کیلومتری مرکز فلوجه رسیدند

فرمانده عملیات نظامی در شهر فلوجه عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی به سه کیلومتری مرکز این شهر رسیدند.

سرلشکر ستاد عبدالوهاب الساعدی در سخنانی اظهار داشت: نیروهای عراقیدر فاصله سه کیلومتری از مرکز شهر قرار دارند.

وی افزود: عملیات بازپسگیری شهر به درستی درحال انجام است.

داعش: فرزند بدهید؛ آرد بگیرید!

گروه تروریستی داعش از مواد غذایی و آب آشامیدنی در شهر محاصره شده فلوجه در عراق به عنوان اهرمی برای معامله با خانواده های این شهر استفاده می کند.

برخی اهالی شهر فلوجه که توانسته اند از دست گروه تروریستی داعش فرار کنند، بعضی از جنایات این گروه علیه خودشان در داخل شهر را بازگو کردند.

این اهالی تاکید کردند که داعش از آب و غذا به عنوان ابزاری برای باج خواهی از آنها استفاده کرده است.

"بخدا نجاتمان دادید و ما را از زیر آتش بیرون کشدید، شما تاج سر ما هستید". اینها سخنان یک مادر عراقی با یکی از نیروهای ارتش عراق است.

وی گوشه ای از درد و رنج خود در شهر فلوجه را بازگو می کند که اهالی آن در انتظار کسی هستند که آنها را از جنایت های داعش نجات دهد و کسانی نیز که نجات یافته اند، وضعیت شهر را بازگو کنند.

به گزارش العالم، این مادر عراقی با اشاره به وضعیت ناگوار سه ساله شهر فلوجه و کمبود شدید مواد غذایی و آب آشامیدنی گفت: سه ساله که ما محاصره هستیم. خرمای خراب می خوریم... ما را از روستایی به روستای دیگر آواره کردند..به آب گرم و غذای ناسالم راضی شدیم..به همه چیز راضی شدیم..اما الان خدارو شکر می کنیم.. از خداوند می خواهیم که گشایشی در کار ما نماید.

آب و غذا اهرم فشار بر اهالی شهر فلوجه برای اعلام وفاداری به تروریست های داعش و سربازگیری از فرزندان آنها برای این گروه است.

یک زن دیگر عراقی گفت: عناصر داعش به خانه همسایه ما آمدند و به آنها گفتند که اگر یکی از فرزندان آنها با ما بیعت می کند، یک کیسه آرد به شما می دهیم اما پدر آنها مخالفت کرد و گفت اگر حتی چیز دیگری هم می دادید، فرزندم را نمی دادم.

خرما و آب تنها قوت اهالی شهر فلوجه بوده است، زیرا اهالی آن چند ماه با کمترین مستلزمات زندگی سر کرده اند. یک زن عراقی گفت: هفت ماه است که خرما می خوریم... فقط خرما و آب.

یک مرد آواره از فلوجه هم می گوید: وضعیت معیشتی بد است. به خدا قسم برخی مردم تنها یک وعده خرما می خورند... خرمای خراب که دو یا سه سال از تولیدش می گذره و حتی به درد حیوانات نمی خورد.

زبان قتل و ارعاب در شهر فلوجه حکم فرما بوده است زیرا شهروندان مجبور شده اند که در خانه ها پنهان شوند تا داعش آنها را به خاطر مخالفت با تبدیل شدن به سپر انسانی به قتل نرساند. شادمانی رسیدن به ساحل امنیت و آرامش حال و روز کسانی را که توانستند به مناطق آزاد شده توسط نیروهای مشترک عراقی برسند، تغییر داده است.

یک زن آواره از فلوجه گفت: ما شبانه روز از دست داعش مخفی شده بودیم تا از محل ارتش مطمئن شویم و بیرون بیاییم و خودمان را تسلیم کنیم تا اینکه داعش ما را نبیند و سر نبرد.

یک مرد آواره نیز گفت: داعش از نظر مالی ورشکست شده و پولی ندارد. عناصر داعش شهروندان را محاصره کرده اند. از کشاورز می خواهند که به آنها محصول بدهد و از دامدار می خواهند که از دام های خود به آنها بدهد.

کلید واژه ها: فلوجه شهر فلوجه


( ۲ )

نظر شما :