نیروهای عراقی وارد شهر فلوجه شدند

۱۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۶:۲۷ کد : ۱۹۵۹۳۹۸ سرخط اخبار

در ادامه عملیات آزادسازی فلوجه از اشغال تروریست های داعش و در شرایطی که مقامات عراقی از آغاز مرحله جدید عملیات در این شهر سخن می گفتند، دقایقی پیش خبر رسید که نیروهای عراقی توانسته اند وارد فلوجه شوند. به این ترتیب، عملیات آزادسازی این شهر وارد جدی ترین مرحله خود تاکنون شده است.

 

به گزارش «تابناک»، خبرگزاری فرانسه در توئیتی فوری به نقل از فرماندهان نظامی عراقی خبر داد که نیروهای عراقی توانسته اند وارد شهر فلوجه شوند؛ این اتفاق، درست یک هفته پس از آغاز عملیات آزادسازی فلوجه رخ می دهد. عملیات مذکور دوشنبه هفته گذشته آغاز شد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، نیروهای عراقی بامداد امروز به وقت محلی از سه محور به شهر فلوجه یورش بردند. صباح النعمان سخنگوی دستگاه مبارزه با تروریسم عراق به خبرگزاری فرانسه گفته: «ما عملیات خود برای ورود به فلوجه را در ساعات اولیه صبح امروز آغاز کردیم».

گفتنی است، شب گذشته، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق گفته بود که عملیات آزادسازی فلوجه در 48 ساعت آینده وارد سومین مرحله خود می شود. وی افزود: «اهالی فلوجه یا باید از طریق گذرگاه های امن از این شهر خارج شوند یا اینکه در خانه های خود تا زمان آزادسازی آن بمانند». العبادی از تشکل های سیاسی خواست تا اختلافات خود را فراموش کرده یا آنها را تا زمان پایان عملیات نظامی به تعویق بیندازند، به ویژه که اوضاع کنونی نیازمند همیاری همگان و تداوم برگزاری جلسات پارلمان است.

شهر فلوجه در 50 کیلومتری بغداد، پایتخت عراق قرار دارد و مهم ترین پایگاه عناصر تروریستی داعش در استان «الانبار» به شمار می آید و آزادسازی آن به معنای خشکاندن یکی از ریشه های اصلی بحران است. مرحله نخست عملیات آزادسازی این شهر،  با حضور ارتش، عشایر اهل سنت منطقه و نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) با موفقیت به پایان رسیده بود. مرحله نخست عملیات، شامل پاکسازی همزمان حومه جنوب، شمال، غرب و شرق فلوجه از طریق حملات سنگین نیروهای عراقی بود.

کلید واژه ها: فلوجه


نظر شما :