تایید کشته شدن چندین رهبر داعش در عراق

۱۲ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۷:۳۹ کد : ۱۹۵۶۰۹۳ سرخط اخبار
ارتش عراق اعلام کرد که در حمله هوایی جنگنده های ائتلاف به محل نشست رهبران داعش بیش از 60 داعشی از جمله چند عضو ارشد این گروه از پای درآمدند.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، این حمله با استناد به گزارش های اطلاعاتی دقیق ارتش عراق انجام شده و در آن جنگنده های ائتلاف تحت رهبری آمریکا، محل نشست رهبران داعش در شهر زاب در نزدیکی کرکوک را بمباران کردند که علاوه بر کشته شدن 60 عضو داعش 15 خودرو و چندین تجهیزات نظامی آنها منهدم شد.
 
بنابر اعلام اداره تبلیغات جنگ ارتش عراق، در این حمله تعدادی از رهبران داعش از جمله محمد الوزیری ابوایمان که از وی به عنوان والی استان کرکوک یاد می شود و پیشتر از مقامات ارشد سازمان اطلاعات رژیم بعث عراق بوده، کشته شده است.
 
در این حمله همچنین ابوجان، فرمانده "عملیات ویژه" داعش و ابومحمد که تابعیت لیبی دارد و نیز ابواسعد چچنی، فرمانده "نیروهای ویژه" داعش کشته شده اند.
 
بنا بر اعلام اداره تبلیغات جنگ ارتش عراق، رهبران داعش در این نشست گرد هم آمده بودند تا برای حمله به شهر سامرا که از اوضاع امنیتی خوبی برخوردار نیست، برنامه های خود را هماهنگ کنند.
 
آنگونه که مسئولان ارتش عراق می گویند، این حمله ضربه شدیدی به پیکره داعش به ویژه کادر رهبری آن در شمال عراق وارد کرده است.

کلید واژه ها: ارتش عراق رهبران داعش


نظر شما :