تاکید بغداد بر ادامه روابط دوستانه با عربستان

۱۵ دی ۱۳۹۴ | ۱۶:۰۹ کد : ۱۹۵۵۳۳۸ سرخط اخبار

وزارت خارجه عراق اعلام کرد، با وجود اعدام شیخ نمر و نارضایتی بغداد از این اقدام سعودی ها عراق قصد ندارد روابط خود را با عربستان قطع کند یا در آن تغییری دهد.

به گزارش ایسنا، احمد جمال، سخنگوی وزارت خارجه عراق در گفت وگو با اسپوتنیک گفت: روابط ما با عربستان سعودی ادامه خواهد یافت. عراق بر موضع خود مبنی بر محکوم کردن اعدام شیخ نمر با صدور بیانیه ای تاکید کرده اما این امر باعث نخواهد شد که ما روابطمانمان را با عربستان قطع کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه عراق گفت: اقدام ریاض در اعدام شیخ نمر باعث می شود به روابط بین المللی و نیز صلح در منطقه آسیب وارد شود چرا که شیخ نمر شخصیتی بود که همواره خواهان اصلاحات از طریق مسالمت آمیز بود.

احمد جمال در پاسخ به سوالی درباره حوادث پیش آمده در مقابل سفارت عربستان در تهران و نیز اعتراضات در عراق گفت: قوانین بین المللی کشورها را موظف به حمایت از هیات های دیپلماتیک در خاک خود کرده است و عراق بر حمایت از سفارتخانه ها و هیات های دیپلماتیک بین المللی اهتمام ویژه ای دارد و در عین حال اصرار دارد که به روابطش با عربستان ادامه دهد.

این سخنان در حالی است که در روزهای گذشته مردم در شهرهای مختلف عراق با برگزاری دتظاهرات خواهان قطع روابط دیپلماتیک بغداد-ریاض و اخراج سفیر این کشور از عراق شده اند.

کلید واژه ها: شیخ نمر


نظر شما :