محموله‌ سلاح آمریکایی در دست داعش!

۳۰ مهر ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۴ کد : ۱۹۳۹۹۱۴ سرخط اخبار

در حالی که درگیری ها میان گروه داعش و کردها در بخش های شرقی و شمال شرق کوبانی ادامه دارد و جنگنده های ائتلاف نیز حملات جدیدی را علیه پایگاه های داعش در این شهر انجام دادند، پنتاگون اعلام کرد که اوضاع کوبانی شکننده است و کردها همچنان کنترل بخش اعظمی از کوبانی را دست دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، منابع سوری اعلام کردند که درگیری های جدیدی میان گروه داعش و کردها در بخش های شرقی و شمال شرقی کوبانی سوریه رخ داده است.

این در حالی است که شاهدان عینی و دیده بان حقوق بشر سوریه روز سه شنبه اعلام کردند که از شدت درگیری ها میان دو طرف کاسته شده است و همچنین یک مسوول کرد اعلام کرد که اوضاع در کوبانی نسبتا آرام است.

از سوی دیگر، پایگاه های نزدیک گروه داعش تصاویری را منتشر کرده اند که در آن این گروه به محموله سلاح و مهماتی دست یافتند.

این پایگاه ها اعلام کردند که هواپیماهای آمریکایی به اشتباه کمک های نظامی را در مناطق تحت کنترل داعش انداخته بودند.

همچنین جنگنده های ائتلاف حملات جدیدی را به پایگاه های داعش در کوبانی انجام داد.

فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا نیز اعلام کرد که جنگنده های آمریکایی برخی مراکز داعش را هدف قرار دادند.

همچنین جنگنده های ائتلاف پروازهای شناسایی را بر فراز کوبانی انجام دادند.

در همین راستا خبرنگار الجزیره اعلام کرد که ارتش ترکیه به تقویت پایگاه های خود در یک تپه مشرف بر کوبانی پرداخته و نیروهای جدیدی به منطقه ای که خبرنگاران درگیری ها در اراضی سوریه را پوشش می دهند، منتقل شده اند و ارتش از خبرنگاران خواسته است تا به خاطر ایجاد مرکز ایست این مکان را ترک کنند.

همچنین مولود چاوش، وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که هنوز نیروهای اقلیم کردستان عراق از مرزهای این کشور برای رفتن به سوریه جهت کمک به کردها برای مقابله با داعش در کوبانی عبور نکرده اند.

به گزارش منابع سوری، جنگنده های ائتلاف شب گذشته چهار حمله هوایی را به پایگاه های داعش در کوبانی انجام دادند. نیروهای کرد نیز حمله ای را به پایگاه های داعش در خیابان اصلی در مرکز این شهر انجام دادند.

در همین راستا وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که اوضاع کوبانی همچنان شکننده است، اما نیروهای کرد همچنان کنترل بخشی اعظمی از این شهر را در دست دارند و گروه داعش در روزهای اخیر پیشرفت میدانی نداشته است.

پنتاگون همچنین اعلام کرد که بیشتر کمک های نظامی که هواپیماهای آمریکایی از طریق هوا برای کردها در کوبانی ارسال کرده اند به نیروهای کرد رسیده است.

مسوولان پنتاگون اعلام کردند که هواپیماهای آمریکایی 28 بسته کمک نظامی را برای کردها در کوبانی ارسال کردند.

همچنین جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت: کارشناسان ما ویدیوئی را که گروه داعش منتشر کرده و ادعا کرده اند که به محموله سلاحی دست یافته اند که هواپیماهای آمریکایی برای کردها ارسال کرده بودند، مورد بررسی قرار خواهند داد.

کلید واژه ها: کوبانی گروه داعش


نظر شما :