پادشاه اردن: داعش سالی یک میلیارد دلار نفت می‌فروشد

۰۱ مهر ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۵ کد : ۱۹۳۸۷۱۶ سرخط اخبار

پادشاه اردن اعلام کرد، گروهک تروریستی داعش از فروش فرآورده های نفتی، سالانه یک میلیارد دلار به دست می آورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن اظهار داشت: اگر جامعه بین الملل به صورت جمعی و با جدیت بیشتر عمل می کرد و اطمینان حاصل می کرد که اجازه کمک های مالی به این گونه گروهک ها و سازمان ها در سوریه داده نشده است و یا تدابیر بین المللی برای مقابله با این گروهک ها اتخاذ می شد، امکان جلوگیری از ظهور گروهک داعش وجود داشت و اوضاع به این مرحله نمی رسید.

وی افزود: ظهور داعش همگان را به اتخاذ موضعی درخصوص جنگ میان خیر و شر واداشت و این امر ما را وادار کرد تا مذهب و دین و اختلافات خود را کنار بگذاریم و با یکدیگر یکپارچه شویم.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، به نقل از خبرگزاری رسمی اردن، ملک عبدالله دوم درباره امنیت مرزهای اردن نیز گفت: مرزهای اردن بسیار امن است و نیروهای نظامی اردن طی ماه های گذشته به هرکسی که به مرزها نزدیک شد و یا قصد نزدیکی به مرزها را داشت، با جدیت پاسخ داد.

پادشاه اردن درباره وضعیت مالی گروهک تروریستی داعش نیز گفت: تفاوت داعش با هر گروهک دیگری این است که این گروهک خود درآمدهای مالی اش را تامین می کند زیرا از فرآورده های نفتی، سالانه یک میلیارد دلار کسب می کند؛ بدین معنا که می تواند بسیاری از عناصر تروریست را جذب کرده و سلاح خریداری کند.

کلید واژه ها: اردن


نظر شما :