دیدار سیف با مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول

۲۲ فروردین ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۱ کد : ۱۹۳۱۳۱۷ سرخط اخبار

362055_353.jpgولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی با کریستین لاگارد مدیرعامل صندوق بین المللی پول دیدار و روند شرایط اقتصادی در ایران را مثبت و امیدوار کننده توصیف کرد.

به گزارش ایرنا، در این دیدار رئیس کل بانک مرکزی توضیحاتی در مورد وضعیت اقتصاد کشور و دستاوردهای اقتصادی دولت جدید در سال92 در زمینه حل مشکلات اقتصادی، کاهش تورم و بهبود شرایط اشتغال ارائه داد.

موضوع بحث کنترل نقدینگی تحت شرایط موجود همراه با هدف خروج از رکود و تصمیم اتخاذ شده درباره نحوه تکمیل مسکن مهر و سیاستهای حاکم بر مرحله دوم هدفمندی یارانه ها ازجمله مطالبی بود که مشروحا با توجه به توضیحات ارائه شده در مورد دستاوردها، منجمله انسجام و هماهنگی تیم اقتصادی به ویژه نوع نگاه ریاست جمهور مورد بحث قرار گرفت.

مدیرعامل صندوق بین المللی پول موفقیت های حاصله را بسیار مثبت و امیدوار کننده ارزیابی کرد و بنابر تجربیات صندوق، اظهار امیدواری کرد که ادامه سیاست های موجود می تواند تحولات اقتصادی مفید و عمده ای را در اقتصاد ایران ایجاد کند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در پایان این دیدار رئیس کل بانک مرکزی از وی خواست تا با استفاده از تجارب صندوق بین المللی پول نسبت به برگزاری دوره های آموزشی منطقه ای در تهران و ادامه ارائه کمک های فنی به منظور ارتقا نظام مالی در ایران و کشورهای منطقه اقدام کند و مدیرعامل صندوق بین المللی پول برای برگزاری دوره آموزشی و انتقال تجارب صندوق ، قول مساعد دادند.

کلید واژه ها: بانک مرکزیصندوق بین المللی پول


نظر شما :