آغاز رزمایش بزرگ نیروی زمینی از سوم خرداد

۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۱۳:۳۶ کد : ۱۹۱۵۲۷۸ سرخط اخبار

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه دیدار با وابستگان نظامی کشورهای خارجی در ایران که به مناسبت روز ارتش برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: اولین رزمایش نیروی زمینی ارتش در سال 92 در روز سوم خرداد با نام «بیت المقدس 25» در منطقه عمومی اصفهان آغاز می شود.

وی هدف از برگزاری این رزمایش را اجرای تاکتیک های آموزش داده شده توسط ترکیبی از رسته های نزاجا دانست و افزود: در این رزمایش نیروها برای ورود به عرصه ناهمطراز آماده می شوند.

پوردستان خاطرنشان کرد: یگان های زرهی، توپخانه و هوانیروز در این رزمایش به مدت یک هفته شرکت می کنند و از گلوله های واقعی استفاده می شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه در سال جدید 8 رزمایش برای نزاجا پیش بینی شده است، گفت: دومین رزمایش نیرو در سه ماهه دوم سال که یک رزمایش زرهی است، در جنوب شرق کشور برگزار می شود.

وی با اشاره به دیدار با وابستگان نظامی گفت: یکی از اهداف این مراسم ها برقراری ارتباط با کشورهای دوست و مسلمان برای پیشرفت یگان های نظامی است.

پوردستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد زیادی از دانش آموزان و دانشجویان ما در کشورهای دوست و همسایه آموزش می بینند و همین طور از این کشورها نیز برای آموزش به کشور ما آمده اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان اظهار داشت: به دنبال برگزاری رزمایش های مشترک با کشورهای دوست و مسلمان هستیم که البته اولویت با کشورهای همسایه است.

کلید واژه ها: رزمایش نیروی زمینی ارتش نیروی زمینی


نظر شما :