ارتش سه موشک جدید آزمایش می کند

۱۹ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۲:۴۹ کد : ۱۹۱۳۷۶۳ سرخط اخبار

امیر کیومرث حیدری جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در گفت وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، با اشاره به برنامه ریزی این نیرو برای برگزاری یک رزمایش موشکی گفت: این رزمایش در صورت تصویب ستاد کل نیروهای مسلح، قبل از پایان سال جاری انجام خواهد شد.

حیدری افزود: در این رزمایش بخش هایی از یگان موشکی نیروی زمینی ارتش در سطح گسترده ای به انجام تاکتیک های رزمی و عملیاتی خواهند پرداخت.

وی با اشاره به اضافه شدن موشک های جدید به یگان های رزمی نیروی زمینی ارتش، خاطرنشان کرد: این موشک ها تست های آزمایشگاهی را پشت سر گذاشته و در این رزمایش تست عملیاتی و صحرایی می شوند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه در نظر داریم در رزمایش موشکی نزاجا سه نوع موشک جدید را آزمایش کنیم، افزود: این موشکها در صورتی که نمره قبولی بگیرند، وارد چرخه دفاعی نیروی زمینی می شوند.

به گزارش فارس، رزمایش موشکی نزاجا در صورت تصویب، در مرکز کشور برگزار خواهد شد.

این درحالیست که نیروی زمینی ارتش از امروز رزمایشی سه روزه با نام «خاتم الانبیاء(ص)» را در منطقه خوزستان برگزار می کند که طی آن تمامی یگان های مستقر در جنوب غرب کشور از جمله یگان های مکانیزه، زرهی و توپخانه به تمرین و تقویت ستاد و فرماندهی در صحنه عملیات خواهند پرداخت.

کلید واژه ها: رزمایش نیروی زمینی نیروی زمینی ارتش


نظر شما :