دریادار ایرانی خبر داد آغاز ماموریت ناوگروه ۸۶ نداجا با ماموریت دریانوردی پیرامون کره زمین

۰۸ مهر ۱۴۰۱ | ۲۱:۳۲ کد : ۲۰۱۴۹۴۴ سرخط اخبار

فرمانده نیروی دریایی ارتش از آغاز مأموریت ناوگروه ۸۶ نداجا برای دریانوردی‌ پیرامون کره زمین خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در برنامه صبح پارسی شبکه جام جم سیما درباره اقدامات نیروی دریایی ارتش در حوزه دریانوردی‌های بین‌المللی اظهارکرد: ما از سال ۸۶ با اتفاقی که برای شناور ما رخ داد که دزدان دریایی شناور ما را سرقت کرده بودند، بنابر دستور فرمانده کل قوا وارد برقراری امنیت کشتیرانی شدیم. ما از آن روز تاکنون حدود ۵ هزار شناور خودی را اسکورت کرده‌ایم.

وی افزود: اما نکته ای که شاید بازگو نشده باشد و حتی مردم کشورمان و مردم منطقه نیز از آن مطلع نیستند این است که حضور نیروهای مسلح و ما به عنوان دست بلند نیروهای مسلح در عمق اقیانوس ها فقط برای برقراری امنیت خودمان نیست بلکه  ما به هر شناوری که درخواست کمک داشته باشد، کمک می کنیم.

ایرانی با بیان اینکه سازمان های بین المللی تاکنون ۲ بار از نیروی دریایی ارتش تقدیر کرده اند، گفت: ما امروز امنیت دریایی را هم به منطقه و هم به جهانیان هدیه کرده ایم. جهانیان باید بدانند که ایرانیان همواره در هر کجا اثربخشی مثبتی دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه بهترین خبر برای مردم ما اقتدار آن ها در عمق دریاها است، تاکید کرد: ما یک دریانوردی‌ ویژه را آغاز کرده‌ایم که به مرور اخبار آن را اعلام خواهیم کرد و مردم در جریان آن قرار خواهند گرفت. مردم بدانند که نماد مقدس نظام و مردم شریف و بی نظیر ما یعنی پرچم جمهوری اسلامی ایران در پهنه های آبی جهان در حال نمایش است.

وی افزود: ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش با شروع ماه ربیع الاول حرکت خود را آغاز کرده و قرار است دور کره زمین را در مجموعه آبی گردش کند تا ان‌شاءالله اقتدار مردم عزیزمان را به همه جهانیان نشان دهد.

ایرانی، پیام ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش را صلح و دوستی برای همه ملت های جهان اعلام و تاکید کرد: اگر مردم پشتوانه نیروهای مسلح باشند البته نیروی مسلحی که همواره در کنار مردم است نتیجه آن اقتدار مردم است. یعنی اگر ما امروز در اقیانوس ها حضور پیدا می کنیم آن کوهی که پشت ما قرار دارد مردم و دعای خیر آنان است.

وی با بیان اینکه موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنم حضور همزمان سه ناوگروه در دریاها است، افزود: نکته این حضور،  تمام ‌ایرانی بودن هر سه ناوشکن، (ناوشکن جماران با ناو پشتیبانی رزمی همراه خود در خلیج عدن و دریای سرخ، ناوشکن سهند و ناوشکن دنا) است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به بروزرسانی های دائمی در این نیرو خاطرنشان کرد: امروز ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران با ناوشکن جماران سال ۱۳۸۸ بسیار متفاوت است. چرا که ما در حوزه نوسازی به طور دائمی در حال  بروز رسانی هستیم.

وی ادامه داد: ما در سه حوزه هوا، سطح و زیرسطح حضور دائمی و جدی داریم. هر سه این ها تجهیزات محور هستند و همه این تجهیزات باید مطابق با فناوری روز دنیا باشند چون ما دشمنان جدی داریم.
ایرانی در پایان خاطرنشان کرد: امروز هم در حوزه سطحی، زیرسطحی و پروازی اتفاقات خوبی رخ داده و تجهیزات ما صد در صد بروز است.

انتهای پیام


( ۱ )

نظر شما :