بیانیه انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در محکومیت ترور دکتر فخری زاده

۱۰ آذر ۱۳۹۹ | ۱۷:۲۱ کد : ۱۹۹۷۷۲۶ سرخط اخبار

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن ترور شهید فخری‌زاده نوشت: در آستانه سالگرد شهادت دانشمند گرانقدر شهید دکتر مجید شهریاری، تروریسم بین الملل فرهیخته دیگری را از کاروان فروزان اندیشه بشری با جنایتی وحشیانه به شهادت رساند و اینگونه دکتر محسن فخری زاده ستاره درخشان دیگری از آسمان پرفروغ دانش و پژوهش کشور غروب نمود.

به گزارش ایسنا در ادامه این بیانیه آمده است: این گونه جنایات و دیگر موارد مشابه در عرصه ملی و منطقه ای  اثبات می نماید که تروریسم سالهاست در تغییری ماهیتی از تفسیری اشتباه و تندروئی عقیدتی عبور نموده و  به جریانی در جهت تحمیل اراده نظام سلطه به کشورهای مستقل نقش آفرینی می کند.

این پدیده شوم منطقه ما را با همین منشا دچار تهدیدی مستمر نموده و خسارات بسیار سنگینی را به کشورهای مختلف همچون افغانستان، پاکستان، عراق، یمن، لبنان، سوریه و فلسطین وارد نموده است که جبران آن با دهه ها تلاش و کوشش جبران پذیر نخواهد بود.

تروریسم به هر شکل و شیوه و هدفی که باشد امری مذموم و محکوم خواهد بود که جز تضعیف دستاورد بزرگ بشر در توسعه حقوق بین الملل و نهاد سازمان ملل نتیجه دیگری نداشته و بازگشتی است به قانون جنگل، که جهان را به ناامنی، خشونت، تقابل و جنگ های بی پایان دعوت می نماید.

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم ضمن محکومیت این جنایت و همدردی با بازماندگان و با گرامیداشت یاد و خاطره شهید شهریاری در تقارن سالگرد شهادت این شهید عزیز، از تمامی مجامع علمی، دانشمندان و  فرهیختگان و شخصیت ها و  فعالان حقوق بشر در جهان و بخصوص در کشورهای منطقه می خواهد تا تروریسم را در هر شکل و شیوه ای محکوم نموده و با افشاگری پیرامون ماهیت تروریسم ابزاری، صلح و امنیت را در جهان تقویت و کانون های شرارت را تضعیف نمایند.

انتهای پیام


( ۱ )

نظر شما :