پیوستن ایران به کلوپ نخبگان ناوگان دریایی آمریکا و انگلیس

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۴ کد : ۱۹۹۱۸۳۸ سرخط اخبار

نشریه فوربز: ایران در هفته جاری شناور جدیدی را برای اولین بار در معرض دید عموم گذاشت که به نظر می‌رسد یک زیردریایی بسیار کوچک یا یک زیردریایی بدون سرنشین (UUV) است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، ایران به ناوگان نخبگان زیردریایی‌های بدون سرنشین که تا کنون در اختیار آمریکا و انگلیس قرار داشت، پیوسته است.

نشریه فوربز نوشت، البته به نظر می‌رسد یک زیردریایی بسیار کوچک یا یک زیردریایی بدون سرنشین دومی (زیردریایی بدون سرنشین (UUV) ) باشد. در این صورت به توانایی سیستماتیک جنگی ایران اضافه می‌شود.  

ایران با این توانمندی به کلوپ نخبگان ناوگان دریایی آمریکا و انگلیس می ‌پیوندد. دو کشوری که تا کنون تنها کشورهای دارای زیردریایی‌های بدون سرنشین بودند.  

به نوشته نشریه فوربس، زیردریایی ساخت ایران کاملا قابل مقایسه با زیردریایی بدون سرنشین بزرگ بوئینگ آمریکا (XLUUV) است.  

آیین الحاق بیش از ۱۰۰ فروند شناور در کلاس‌های مختلف به توانمندی‌های نیروی دریایی سپاه، صبح پنجشنبه با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، امیر حاتمی وزیر دفاع، دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، استاندار هرمزگان و جمعی از فرماندهان و مسئولین در بندر عباس آغاز شد.  

شناورهای الحاقی در کلاس‌های متنوع اعم از عاشورا، طارق و ذوالفقار بوده که توسط متخصصان داخلی در شرکت‌های دانش بنیان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و مراکز تخصصی فنی نیروی دریایی سپاه تولید و بهینه‌سازی شده‌اند.  

این شناورها با قابلیت هیدرو دینامیکی بسیار مطلوب، سرعت زیاد، قابلیت مانور مناسب، سطح مقطع راداری بسیار کم و قدرت آفندی بالا تاثیر بسزایی در ارتقای توان رزمی نیروی دریایی سپاه در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز دارد.  

کلید واژه ها: نیروی دریایی ارتش ایران نیروی دریایی سپاه پاسداران


( ۵ )

نظر شما :

A ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۳:۳۴
به حول قوه الهی ما میتوانیم انشاالله بزودی ریشه جورسومه فساد منطقه یعنی عربستان وامارات ریشه شان باهم بااربابشان آمریکا ی کثیف وجنایتکارکنده خواهد شد