جانسون روحانی را به لندن دعوت کرد

۰۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۲ کد : ۱۹۸۶۴۸۹ سرخط اخبار

ایرنا- یک روزنامه انگلیسی بامداد چهارشنبه نوشت: در دیدار اخیر نخست وزیر انگلیس با رئیس جمهوری اسلامی ایران، بوریس جانسون از حسن روحانی خواست برای ادامه مذاکرات به لندن سفر کند.

به گزارش روزنامه استاندارد، بوریس جانسون در دعوت رسمی حسن روحانی رئیس جمهوری ایران به لندن برای مذاکرات، خواستار "پیشرفت" در پرونده شهروندان انگلیسی بازداشت شده در ایران شد.

جانسون روز سه شنبه در حاشیه برگزاری هفتاد و چهارمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با حسن روحانی دیدار کرد.

نخست وزیر انگلیس در دیدار با روحانی گفت: موارد دیگری نیز وجود دارد که من می خواهم با شما مطرح کنم و نگرانی های جدی درباره بازداشت اتباع دوگانه در تهران وجود دارد و ما مشتاقانه منتظر هستیم تا در این زمینه پیشرفت کنیم.

جانسون سفرش به تهران در سال ۲۰۱۷ میلادی به عنوان وزیر خارجه انگلیس را بسیار پربار عنوان کرد و افزود: "فکر می کنم ما هنوز پیشرفت های زیادی را در پیش داریم."

کلید واژه ها: بوریس جانسون حسن روحانی


( ۲ )

نظر شما :

اوراز مشرقی ۰۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۳
بعید میدانم دیپلماسی ذلت باری که دولت درپیش گرفته است را بتوان دیپلماسی در طراز جمهوری اسلامی نامید اروپاییها در بیانیه ۳ جانبه و اظهار نظرهای انفرادی و بخصوص شخص جانسون انواع هتاکی و بی احترامی را به کشور میکنند و بعد از آن عکس قهقهه های رئیس جمهور با رئیس دولت بقول رهبری خبیث انگلستان منتشر میشود. از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست