وزیر خارجه آمریکا: شواهدی از تغییر رفتار ایران نمی‌بینیم

۱۵ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۷ کد : ۱۹۷۸۲۶۵ سرخط اخبار

وزیر خارجه آمریکا در استانه بازگشت مرحله اول تحریم های قبلی این کشور علیه مردم ایران گفت که هنوز شواهدی از تمایل ایران به تغییر رفتار نمی بیند.

به گزارش عصرایران به نقل از بی بی سی، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا ادعاهایی را علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد.

او همچنین در توییتی نسبت به آنچه که او مدعی  "گزارش ها از خشونت علیه معترضان در ایران" شده بود ابراز نگرانی کرد.

مایک پومپئو ادامه داد که دولت دونالد ترامپ حاضر است از مرحله تحریم ها بگذرد اما این نیازمند "تغییرات خیلی بزرگی" از طرف ایران است.

او که از یک سفر سه روزه به جنوب شرقی آسیا برمی گشت در هواپیما به خبرنگاران گفت: "ما امیدواریم که بتوانیم راهی برای عبور از این مرحله پیدا کنیم اما این نیازمند تغییرات خیلی بزرگی از سوی ایران خواهد بود. آنها باید مثل یک کشور عادی رفتار کنند. این درخواست ماست. خیلی ساده است."

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: "... فکر می کنم رئیس جمهور ترامپ همین امروز صبح گفت که خوشحالیم صحبت کنیم، اگر شرایط مناسبی فراهم شود که به نتیجه خوبی بیانجامد، شاید این مسیری باشد که آنها حاضر باشند در آن قدم بگذارند اما امروز شواهدی از آرزوی آنها برای تغییر رفتار دیده نمی شود."

 پومپئو اعلام کرد جزئیات برقراری مجدد مرحله نخست تحریم های ایران دوشنبه به وسیله کاخ سفید اعلام خواهد شد.

دور نخست تحریم ها که شامل فلزات گرانبها، صنعت خودروسازی و بیمه کشتیرانی است از ساعت چهار صبح سه شنبه به وقت گرینویچ به اجرا گذاشته می شود. این تحریم ها همچنین بانک ها را از فروش دلار به ایران منع می کند و صدور فرش ایران را هم هدف می گیرد.

کلید واژه ها: ایران امریکا مذاکره ایران و امریکا


نظر شما :