تصاویر: تدارک مفصل ترامپ برای ماکرون

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۹:۲۵ کد : ۱۹۷۶۲۵۸ سرخط اخبار

رئیس جمهوری آمریکا در راستای پاسخ به مراسم شامی که تابستان گذشته به دعوت همتای فرانسوی خود در برج ایفل با او داشت، روز دوشنبه میزبان اولین ضیافت شام خود به همراه همسرش با خانواده رئیس جمهوری فرانسه در جریان سفر سه روزه رسمی آنها به آمریکا بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، قرار است دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در جریان این سفر سه روزه درباره موضوعات مهم مثل توافق هسته ای ایران مذاکره کنند.

خانواده رئیس جمهوری فرانسه بعد از ورودشان به آمریکا ابتدا به کاخ سفید رفتند و درخت بلوطی را که از طرف ماکرون به ترامپ هدیه داده شده بود به همراه ترامپ و همسرش با بیلچه های طلایی به عنوان سندی برای دوستی آمریکا و فرانسه کاشتند.

بعد از آن ماکرون به همراه همسرش بریژیت و همچنین ترامپ و همسرش ملانیا سوار بر هلی کوپتر مخصوص رئیس جمهوری آمریکا به بنای تاریخی "مونت ورنون" در حومه واشنگتن رفتند تا در یک مراسم شام خصوصی حضور پیدا کنند.

خانواده ترامپ و خانواده ماکرون بعد از رسیدن به آنجا تایم کوتاهی را صرف ایستادن در مقابل دوربین ها کرده و پس از آن با خودروهای مخصوص زمین های گلف به این بنای این سرسبز تاریخی رفتند.

در تصویری از داخل این بنا که از سوی کاخ الیزه منتشر شد این دو رئیس جمهوری در مقابل یک میز کوچک تزیین شده با گل های سرخ مشغول صحبت هستند.

بعد از این شام دو ساعته این دو زوج سوار هلی کوپتر شدند تا این سفر سه روزه را که شامل مذاکرات دیپلماتیک مفصل و یک مراسم شام رسمی در سه شنبه شب می شود، ادامه دهند.

شام سه شنبه شب قرار است با حضور بیش از ۱۰۰ مهمان با یک منوی مفصل برگزار شود.

کاخ سفید اعلام کرده که تِم لباسی که برای این مراسم شام در نظر گرفته شده کرم و طلایی است و این غذا روی ظروف چینی متعلق به بیل کلینتون و جورج دبلیو بوش، روسای جمهور اسبق آمریکا سرو خواهد شد.

گفته شده که دستورکار مذاکرات رهبران آمریکا و فرانسه برای سه شنبه شب شامل مسائل امنیت، تجارت و توافق هسته ای ایران می شود.

تدارک های مفصل ترامپ برای سفر رسمی ماکرون و همچنین میزبانی که قبلا ماکرون در برج ایفل از ترامپ داشت نشان دهنده اهمیتی است که آنها برای روابطشان قائل هستند.

این در حالی است که همزمان روابط رئیس جمهوری آمریکا با دیگر رهبران اروپایی چندان گرم نیست.

ماکرون بعد از به زمین نشستن هواپیمایش در یک پایگاه نظامی آمریکا در نزدیکی واشنگتن گفت: این برای من یک افتخار بزرگ است و من فکر می کنم که این یک سفر رسمی بسیار مهم با توجه به فضای فعلی موجود برای ما است.

ماکرون اظهار داشت: ما به عنوان آمریکا و فرانسه مسؤولیت های بسیار خاصی داریم و ما ضامن های تکثرگرایی جدید هستیم و تصمیمات مهمی را باید بگیریم.

با این حال ترامپ و ماکرون بر سر برخی مسائل نظیر حفظ توافق هسته ای ایران اختلاف نظرهایی را دارند اما با وجود آنکه ترامپ خواهان کنار گذاشتن این توافق بعد از ضرب الاجل ۱۲ مه شده ماکرون خواهان تداوم پایبندی به این توافق به دلیل عدم وجود جایگزینی برای آن شده است.

ترامپ مراسم شام دوشنبه شبش با ماکرون را "واقعا شگفت انگیز" توصیف کرد.

ترامپ در حالی اولین سال ریاست جمهوری اش را به پایان رسانده بود که میزبان کشورهای خارجی در یک سفر رسمی نبود.

این در حالی است که سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده که ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا نقش فعالی در تمامی جزئیات مربوط به این سفر از جمله منوی شام سه شنبه شب و تعیین تِم رنگ مخصوص این مراسم و تزئینات به کار رفته داشته است.

در عین حال یک کتاب فاش کرده که بعد از دست دادن طولانی مدت ترامپ و ماکرون در اجلاسی در اروپا در سال گذشته و بازگشت ترامپ به واشنگتن او یادداشتی را برای رئیس جمهوری فرانسه درباره روابطشان فرستاده است.

او این یادداشت را روی یک تکه مقاله نیویورک تایمز برای تاریخ پایان اوت ۲۰۱۷ با خودکار نامرئی فلورسنت نوشته و مضمون این یادداشت این بوده است: بله امانوئل این درست است من عاشق تو هستم! و این یادداشت را از طریق سرویس پست دیپلماتیک به سفارت آمریکا در پاریس فرستاده و بعدا به دفتر ماکرون در کاخ الیزه رسیده است. این موضوع در نسخه به روزرسانی شده بیوگرافی رهبر فرانسه نوشته شده است.

کلید واژه ها: ماکرون مراسم شام رئیس جمهوری فرانسه سه شنبه شب شنبه شب رئیس جمهوری آمریکا


( ۲ )

نظر شما :