نتانیاهو سوریه را به حملات بیشتر تهدید کرد

۲۵ مهر ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۷ کد : ۱۹۷۲۵۷۲ سرخط اخبار

در پی حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سامانه دفاع هوایی ارتش سوریه در نزدیکی دمشق نخست وزیر این رژیم در نخستین اظهارات خود تهدید کرد و گفت: هر کس قصد حمله به اسرائیل را داشته باشد یا امنیت آن را تهدید کند، مورد هدف قرار می گیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سیریانیوز، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پی این حمله گفت: نیروی هوایی اسرائیل دقیق و سریع عمل کرد و هر آنچه را که باید نابود می کرد، نابود کرد.

وی افزود: هر کس بخواهد به ما آسیبی برساند به آن آسیب خواهیم رساند. آنها تلاش کردند جنگنده های ما را هدف قرار دهند و ما هرگز آن را نخواهیم پذیرفت.

فرمانده کل ارتش سوریه روز دوشنبه اعلام کرده بود: سامانه های دفاع هوایی سوریه جنگنده اسرائیلی را که در حریم هوایی سوریه در منطقه بعلبک در حال پرواز بود، هدف قرار دادند و آن را مجبور به فرار کردند. این مساله ای است که ارتش اسرائیل پیشتر آن را تکذیب و تاکید کرده بود جنگنده هایی که پرواز روتین انجام می دادند هیچ آسیبی ندیده اند و در سلامت کامل به پایگاه شان بازگشتند.

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده است، جنگنده های اسرائیلی سامانه دفاع هوایی ارتش سوریه در پایگاه رمضان واقع در ۵۰ کیلومتری شرق دمشق را پس از آن هدف قرار دادند که یک موشک زمین به هوا از نوع SA-۵ را به جنگنده نیروی هوایی اسرائیل که در حال تصویربرداری از حریم هوایی لبنان بود، شلیک کردند.

همچنین در ماه سپتامبر جنگنده های اسرائیل دو پایگاه نظامی ارتش سوریه را هدف قرار دادند؛ نخستین آنها در هفتم ماه مذکور بود که مرکز مطالعات و پژوهش های علمی نزدیک تفرجگاهی در حماة را هدف قرار داد و منجر به کشته شدن دو نظامی ارتش سوریه شد. حمله دوم در ۲۱ ماه مذکور نزدیک فرودگاه بین المللی دمشق رخ داد.

اسرائیل از زمان آغاز درگیری در سوریه از ۲۰۱۱ تاکنون چندین بار مناطق سوریه یا پایگاه های مربوط به حزب الله را در این کشور بمباران کرده است.

کلید واژه ها: ارتش سوریه


نظر شما :