سباستین کورتز جوانترین رهبر اروپا

۲۴ مهر ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۰ کد : ۱۹۷۲۵۱۶ سرخط اخبار

با شمارش بیش از ۹۶ درصد آراء، حزب مردم اتریش به رهبری سباستین کورتز ۳۱ ساله پیروز انتخابات پارلمانی این کشور شد.

به گزارش فارس به نقل از اسپوتنیک، "حزب راست گرای مردم اتریش" به رهبری سباستین کورتز، 31 ساله، وزیر خارجه کنونی این کشور پیروز انتخابات پارلمانی روز یک شنبه اتریش میشود. 

براساس آخرین نتایج از آرای شمرده شده، حزب مردم موفق شده بیش از 31 درصد کرسیهای پارلمانی را تصاحب کند. تاکنون همه آرای اخذ شده به غیر آرایی که با استفاده از ایمیل ارسال شده شمرده شده است.

اسپوتنیک نوشت؛ با این اوصاف سباستین کورتز صدراعظم بعدی اتریش خواهد شد و اگر چه کرسی لازم برای تشکیل دولت واحد را ندارد اما می تواند یک دولت ائتلافی با دیگر احزاب دست راستی به رهبری حزبش تشکیل دهد. 

براساس آمارهای منتشر شده از شمارش بیش از 96 درصد آرا، حزب سوسیال دموکرات 26.7 درصد آرا و حزب دست راستی آزادی 24.7 درصد آرا را موفق شدند کسب کنند.

دولت کنونی اتریش یک دولت ائتلافی به رهبری حزب سوسیال دموکراتیک و حزب مردم این کشور است اما پیروزی حزب مردم در این انتخابات تغییرات محسوسی را در توازن قدرت این کشور ایجاد خواهد کرد.

2 حزبی که بیشترین تعداد رای را کسب کرده اند، گرایش های ضد اسلامی و ضد مهاجرت دارند و تشکیل دولت به وسیله این احزاب در آینده سیاسی اتریش و اروپا موثر خواهد بود.

کلید واژه ها: حزب مردماتریش


نظر شما :