شهردار لندن پاسخ ترامپ را داد

۱۶ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۴ کد : ۱۹۶۹۳۶۹ سرخط اخبار

در حالی که شهردار لندن گفته است، هرگز نمی گذارد دونالد ترامپ بذر اختلاف را در جامعه انگلیس بپاشد، کنفرانس شهرداران آمریکا که از شهرداران بیش از ۱۴۰۰ شهر در این کشور شامل می شود، اعلام کرد که از شهردار لندن و مردم این شهر در پی حملات تروریستی در این شهر حمایت می کند.

به گزارش ایسنا، کنفرانس شهرداران آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: صادق خان، شهردار لندن توانست به خوبی با این بحران کنار بیاید و آن را کنترل کند. حملات تروریستی اخیر در لندن جان هفت تن را گرفت و خرابی های زیادی برجای گذاشت. او کار زیادی برای بازگرداندن آسایش و راحتی مردم انجام داده است. ما از شما به خاطر رهبری در این بحران تشکر می کنیم.

پیشتر بیل دوبلاسیو، شهردار نیویورک در توئیتی نوشت: صادق خان شهردار لندن کار بزرگی در حمایت از مردم لندن در زمان درد و رنج انجام داد. حمله توئیتری و انتقاد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از او قابل قبول نیست. صادق خان، شهردار مسلمان لندن به شبکه بی بی سی گفت: برخی از اختلاف و تفرقه تغذیه می کنند اما ما هرگز اجازه نمی دهیم ترامپ بذر اختلاف را در جوامع ما بپاشد.

وی همچنین به شبکه اسکای نیوز گفت: من وقت ندارم به توئیت های ترامپ پاسخ دهم من کارهای مهم تری دارم. ترامپ بار دیگر روز دوشنبه از شهردار لندن برای دومین بار ظرف 48 ساعت انتقاد کرد. صادق خان به بی بی سیی گفت: دلیلی برای نگرانی وجود ندارد و نیروهای پلیس بیشتری را در لندن مشاهده خواهید کرد.  

چند ساعت پس از این حمله، ترامپ در توئیتی از این بحران در انگلیس به نفع خود و ممنوعیت سفر مسافران و پناهجویان از شش کشور مسلمان استفاده کرد و به لندن پیشنهاد کمک داد و خواستار بحث درباره استفاده از سلاح شد و در نهایت از صادق خان انتقاد کرد. سخنگوی شهردار لندن نخستین توئیت های ترامپ را از روی داشتن اطلاعات نادرست توصیف کرد و گفت که این اطلاعات باعث شده تا چنین مطالبی در توئیتر منتشر شوند.

صادق خان گفته بود، تعداد زیادی از نیروهای پلیس در لندن مستقر شده اند در حالی که ترامپ گفته بود تعداد آنها در مقایسه با این تهدید تروریستی اندک است.

ترامپ نیز به مقابله پرداخت و در توئیتی نوشت: بهانه و توجیه شهردار لندن رقت بار است.

برخی از کارمندان باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا نیز به این توئیت های ترامپ واکنش نشان داده و بن رودز، مشاور امنیت ملی سابق نوشت: برای دوستانم در انگلیس: من برای این مطالب عذرخواهی می کنم.

شهردار لندن همچنین از دولت انگلیس خواست تا سفر برنامه ریزی شده ترامپ را پس از این مناقشه توئیتری لغو کند.

کلید واژه ها: شهردار لندن صادق خان


نظر شما :