بازدید صالحی از نیروگاه اتمی بوشهر

۰۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۳:۴۳ کد : ۱۹۶۷۴۵۲ سرخط اخبار

دکتر علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران از نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، در این بازدید مراحل مختلف تعویض سوخت و تعمیرات نیمه اساسی نیروگاه و هم چنین فعالیت های مربوط به اهداف واحدهای 2 و 3 این نیروگاه مورد توجه قرار گرفت.

در ابتدای این برنامه مدیران شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر گزارشی از عملکرد این نیروگاه در سال 95 ارائه کردند.

تولید مداوم و بی وقفه و تحویل حدود شش میلیارد و دویست میلیون کیلو وات ساعت انرژی به شبکه سراسری برق کشور و کاهش تعداد متخصصین روسی از نزدیک به سیصد نفر در سه سال قبل به حدود 25 نفر در سال جاری از نکات مهم این گزارش بود که مورد توجه معاون رییس جمهور قرار گرفت.

در بخش دیگری از برنامه شرکت تعمیرات و پشتیبانی نیروگاه های اتمی (تپنا) گزارشی از برنامه در دست انجام تعمیرات ارائه کرد و نقش متخصصین و شرکت های ایرانی و کاهش سهم پیمانکار روسی و برنامه های این شرکت برای جایگزینی حدود 200 نفر تکنسین و کارشناس به جای متخصصین روسی در برنامه های تعمیرات را تشریح نمود.

پس از آن دکتر صالحی با حضور در ساختمان راکتور از نزدیک مراحل تعمیر یکی از پمپ های اصلی مدار اول و عملیات جابجایی سوخت در قلب راکتور را ملاحظه و با کارکنان دست اندرکار این فعالیت ها گفت وگو نمود.

رییس سازمان انرژی اتمی در پی آن در ساختمان توربین حضور یافته و عملیات بازرسی و تعمیر سیلندرهای فشار ضعیف توربین نیروگاه را مورد توجه قرار داد.

صالحی در جمع مدیران طرح احداث واحدهای 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر، برنامه های در دست انجام این طرح را مورد بررسی قرار داد. مجری طرح واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر، گزارشی از نیازهای مالی طرح در سال جاری و سال آینده ارائه و با توجه به تعمیرات کارفرما در قبال پیمانکار بر ضرورت تأمین به موقع منابع مالی تأکید کرد.

رییس سازمان در این جلسه بر ضرورت به کارگیری مؤثر تجربیات حاصل از اجرای واحد یکم و حداکثر بهره گیری از توان فنی مهندسی کشور، بویژه شرکت های سازمان انرژی اتمی ایران، در اجرای واحدهای 2 و 3 تأکید نمود و ابراز امیدواری کرد که با حمایت دولت، نیازهای مالی طرح نیز به موقع تأمین شود.

همچنین دکتر صالحی از محل ساخت واحدهای جدید نیروگاه های اتمی بازدید نمود و مقرر گردید تا زمین مربوطه جهت گودبرداری در اختیار پیمانکار روسی قرار گیرد.

کلید واژه ها: تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر بوشهر


نظر شما :