اخوان المسلمین مصر آشتی با دولت سیسی را رد کرد

۳۰ آبان ۱۳۹۵ | ۱۹:۵۰ کد : ۱۹۶۴۸۱۶ سرخط اخبار

گروه اخوان المسلمین مصر امروز (یکشنبه) اعلام کرد با هرگونه آشتی با نظام حاکم مخالف است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، گروه اخوان المسلمین مصر در بیانیه ای در صفحه فیس بوک این گروه اعلام کرد با هرگونه آشتی و سازش با دولت عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور مصر مخالف است.

در این بیانیه اخوان المسلمین مصر آمد است: بارها تاکید کرده و باز هم می گوییم که از مشروعیت( ریاست جمهوری محمد مرسی) دست نمی کشیم. ما از خون شهدا و مجروحانمان نمی گذریم و از حق بازداشت شدگان و زندانیان در آزادی و حق ملت مصر برای داشتن زندگی با عزت دست نمی کشیم و هرگز با "خائنان" و "قاتلان" آشتی نمی کنیم.

این در حالی است ابراهیم منیر، معاون رهبر گروه اخوان المسلمین مصر از کسانی که آن ها را "عاقلان مردم " مصر خواند، خواست تا " تصویری آشکار برای آشتی" میان مقامات مصر و این گروه ارائه دهند.

معاون رهبر گروه اخوان المسلمین مصر  در پاسخ به سوالی درخصوص موضع اخوان المسلمین درباره ایده آشتی با دولت مصر گفت: در صورتی که عقلای مصر تصویری آشکار از آشتی میان دولت واخوان المسلمین ترسیم کنند، این گروه واکنش نشان خواهد داد و نسبت به آن جدی عمل خواهد کرد.

منیر با بیان اینکه افرادی شرافتمند در داخل دستگاه نظامی مصر وجود دارند که ممکن است در آینده "نقش مهمی" را ایفا کنند تاکید کرد : آن ها درک می کنند که در فعالیت سیاسی، تغییر و تحولاتی روی می دهد و از همه طرف ها انتظار می رود که در شرایط کنونی مصر، این مساله را نادیده نگیرند، به ویژه درشرایطی که بحث عقب نشینی از اصول، ارزش ها و حقوق نباشد.

کلید واژه ها: المسلمین مصر گروه اخوان المسلمین اخوان المسلمین مصر گروه اخوان


نظر شما :