ایرانی‌ها در حمله انتحاری عراق آسیب ندیده‌اند

۱۸ تیر ۱۳۹۵ | ۲۰:۵۴ کد : ۱۹۶۰۹۶۹ سرخط اخبار
رییس سازمان حج و زیارت گفت: در حمله انتحاری به مزار فرزند امام هادی (ع) در نزدیکی های سامرا که به شهادت ٣٦ تن منجر شد، هیچ زائر ایرانی حضور نداشت و تمام ایرانی هایی که در عراق به سر می برند، هم اکنون در سلامت کامل هستند.
 
سعید اوحدی درباره این حمله انتحاری به ایسنا گفت: ٢ بامداد جمعه ١٨ تیرماه مزار شریف امام زاده سید محمد فرزند امام هادی (ع) مورد هدف خمپاره گروه های تروریستی قرار گرفت که سبب ازدحام جمعیت در محل حادثه شد. در آن هنگام سه تن از عوامل داعش حمله انتحاری را میان جمعیت انجام دادند که طبق اعلام منابع عراقی، متاسفانه به شهادت ٣٦ تن و زخمی شدن ٥٣ تن دیگر منجر شد.
 
وی ادامه داد: خوشبختانه ما در آن مسیر زائری از کشورمان نداشتیم، ضمن آنکه در آن وقت شب، کاروان های ایرانی به سامرا و یا امام زاده سید محمد در منطقه بلد استان صلاح الدین، ترددی ندارند.
 
رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تردد تمام کاروان های زیارتی ایران در عراق با اسکورت امنیتی صورت می گیرد و هر اتوبوس توسط سه خودرو نیروهای امنیتی در عراق حرکت می کند، گفت: امنیت در شهرهای کربلا و نجف برقرار است و تمام زائران ایرانی که با کاروان های این سازمان به عراق سفر کرده اند، در سلامتی کامل به سر می برند و برنامه سفر کاروان های سازمان حج و زیارت بدون مشکل و طبق روال انجام می شود.
 
وی ادامه داد: پس از پیروزی های ارتش عراق در فلوجه و ضربات سنگینی که در روزهای گذشته در اطراف شهر موصل به نیروهای داعش وارد شده، این گروه تروریستی دست به عملیات های کور می زند که حمله بامداد امروز نیز یکی از همان ها بوده است.
 
اوحدی گفت: ما امروز موضوع اعزام زائر به سامرا را بررسی می کنیم و با عوامل امنیتی در عراق تماس می گیریم و چنانچه کوچکترین مساله ای باشد، در این باره تصمیم خواهیم گرفت.
 
رییس سازمان حج و زیارت همچنین اظهار کرد: اگرچه زائران ایرانی طی این مدت در عراق مشکل امنیتی نداشتند، ولی ما همچنان قراردادهای امنیتی خود را با این کشور حفظ کرده ایم.

کلید واژه ها: سازمان حج و زیارت


نظر شما :