فرمانده داعش در فلوجه کشته شد

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۲ کد : ۱۹۵۹۳۴۳ سرخط اخبار

یک سخنگوی نظامی آمریکا روزجمعه اعلام کرد: در حملات هوایی و توپخانه ای ائتلاف تحت رهبری امریکا علیه داعش، 70 نفر از نیروهای این گروه تروریستی در فلوجه عراق از جمله فرمانده آن در این شهر کشته شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز از واشنگتن، سرهنگ 'استیو وارن' مستقر در بغداد گفت : طی چهار روز گذشته بیست نوبت حمله به نیروهای داعش دراین شهر محاصره شده به انهدام مواضع داعش و مکان های تسلیحاتی این گروه انجامید.

این سرهنگ امریکایی اظهار داشت: ما بیش از70 نفر از نیروهای دشمن از جمله ماهر البلاوی فرمانده نیروهای داعش را کشتیم.

وی افزود: تحمل این تلفات، البته کاملا باعث نخواهد شد تا دشمن دست از نبرد بکشد ولی آن را می توان وارد شدن یک ضربه دانست و این امر موجب سردرگمی و ارتقای فرمانده دوم به جای فرمانده اصلی می شود. این باعث می شود تا دیگر اعضای رهبری به نقاط اطراف نقل مکان کنند.

نیروهای عراقی طی هفته جاری عملیاتی را برای باز پس گیری فلوجه یک سنگرگاه داعش واقع در50 کیلومتری غرب بغداد آغاز کرده اند.

بین 500 تا یکهزار نیروی داعش فلوجه را تحت کنترل خود دارند و 50 هزار غیرنظامی در این شهر گیر افتاده و به آنها هشدار داده شده که در صورت هرگونه تلاش برای فرار کشته خواهند شد.

وارن گفت : جنگ فلوجه درمرحله اولیه قرار دارد و لذا معلوم نیست که این نبرد تا چه مدت طول خواهد کشید ونیروهای داعش تا چه اندازه مقاومت خواهند کرد .

کلید واژه ها: فلوجه


نظر شما :