احتمال از سرگیری سفر زیارتی به سوریه

۲۴ مرداد ۱۳۹۴ | ۲۳:۳۰ کد : ۱۹۵۱۰۴۴ سرخط اخبار
رئیس سازمان حج و زیارت از احتمال از سرگیری سفر به سوریه تا ۳ ماه آینده خبر داد و گفت: کارگروهی مشترک برای بررسی امنیت و امکانات مورد نیاز زائران تشکیل شده است و تا ۳ ماه دیگر نظر خود را باید اعلام کند.

سعید اوحدی در گفت وگو با خبرگزاری فارس، دستاوردهای سفر به سوریه را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این سفر به دعوت وزیر جهانگردی سوریه انجام شد و ملاقات های خوبی با وزیر جهانگردی سوریه، معاونان وی، نخست وزیر، رئیس شورای عالی امنیت ملی، رئیس اوقاف، رئیس اداره گذرنامه و مدیرعامل هواپیمایی این کشور داشتیم.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به انعقاد تفاهمنامه ای بین سازمان حج و زیارت و وزارت جهانگردی سوریه گفت: بر اساس این تفاهمنامه قرار شد کارگروه مشترکی با حضور سفیر ایران در سوریه، وزارت جهانگردی سوریه و نماینده سازمان حج و زیارت تشکیل شود و در کنار آسیب شناسی سفرهای گذشته امکانات مورد نیاز و تامین امنیت زائران را بررسی کنند و تا سه ماه دیگر پاسخ آن را اعلام کنند.

وی افزود: با توجه به پیروزی های اخیر ارتش و مردم سوریه در مقابل تروریست های تکفیری احتمال از سرگیری سفر زائران به سوریه تا سه ماه آینده دور از انتظار نیست.

اوحدی ادامه داد: بعد از اعلام نظر کارشناسی کارگروه مشترک فرآیند قانونی از سرگیری سفر به سوریه توسط شورای عالی امنیت ملی و وزارت امور خارجه کشورمان باید طی شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه تصریح کرد: اولین جلسه این کارگروه در تهران قبل از موسم حج و دومین جلسه آن در سوریه بعد از موسم حج و نتیجه آن بعد از اربعین اعلام می شود.

وی اظهار داشت: مردم و دولت سوریه برای سفر زائران ایرانی بسیار مشتاق هستند و سران این کشور نیز قول تامین امنیت زائران را داده اند.
 

کلید واژه ها: سازمان حج و زیارت جهانگردی جهانگردی سوریه


نظر شما :