انتشار خبر مرگ کاسترو در رسانه‌های اجتماعی

۲۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۷ کد : ۱۹۴۲۹۲۴ سرخط اخبار

رسانه های اجتماعی طی چند روز اخیر سرشار از شایعاتی مبنی بر مرگ فیدل کاسترو بوده است اما تا روز جمعه خبری در تایید این شایعات منتشر نشده است؛ حتی اگر رهبر 88 ساله سابق کوبا برای ماه ها در انظار عمومی ظاهر نشده باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در پی کناره گیری کاسترو از سمت ریاست جمهوری در سال 2006 به دلیل بیماری های جدی، چنین شایعاتی هر چند بار یک بار مطرح می شود.

اما موج جدید این اظهارات بی پایه و اساس پس از عدم واکنش وی در قبال عادی سازی روابط بین کوبا و آمریکا در 17 دسامبر آغاز شد.

به نظر می رسد این شایعات زمانی شدت گرفت که برخی رسانه ها اعلام کردند، کاسترو نزدیک یک سال است در انظار عمومی دیده نشده؛ او آخرین بار در هشتم ژانویه 2014 در یک گالری هنری در هاوانا دیده شد.

با این حال در تازه ترین عکس های منتشر شده از او، تصویر وی با نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در 21 اوت در یک نشست خصوصی دیده می شود. از وی همچنین تصاویری با رئیس جمهور روسیه و چین در ماه ژوئیه منتشر شده است.

شایعات روزهای اخیر پس از گزارش یک روزنامه ایتالیایی مبنی بر مرگ کاسترو در رسانه های اجتماعی گسترش یافته است. این روزنامه سریعاً صحت گزارش خود را تکذیب کرد.

کلید واژه ها: کاسترو


نظر شما :