اسرائیل: روزی سفارتمان در تهران را بازگشایی می‌کنیم

۰۵ دی ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۰ کد : ۱۹۴۲۳۳۷ سرخط اخبار

سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی روز پنج شنبه در واکنش به خبر آموزش زبان فارسی به دیپلمات های اسرائیلی، گفت: این رژیم روزی سفارت خود در تهران را بازگشایی می کند.

به گزارش فارس، سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی روز پنج شنبه پس از انتشار خبر برنامه وزارت خارجه این رژیم برای آموزش زبان فارسی به کارکنان خود، به خیال پردازی پرداخت و گفت اسرائیل روزی سفارت خود در تهران را بازگشایی می کند.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» دیروز گزارش داد که وزارت خارجه اسرائیل قصد دارد با هدف تقویت نیروهای خود در رویارویی با پرونده ایران، دوره های آموزش زبان فارسی برای آن ها برگزار کند.

«پائول هرشسون» در واکنش به این خبر، در توئیتر نوشت: «روزی سفارتمان در تهران را بازگشایی می کنیم. برای انجام این کار، دعا می کنم.»

وی همچنین در توئیت دیگری، با انتشار خبر آموزش زبان فارسی به دیپلمات های صهیونیست، نوشت: «شاید برای آنکه قرار است روزی آنجا در سفارتمان کار کنند.»

به نوشته روزنامه یدیعوت، این دوره ها را اداره آموزش وزارت خارجه اسرائیل با هدف کمک به تحقق اهداف سال 2015 این رژیم در رابطه با ایران، از جمله ناکام گذاشتن برنامه هسته ای، افزایش فشارهای دیپلماتیک بر تهران، تداوم تحریم ها و ایجاد اتحاد منطقه ای علیه ایران و برجسته کردن نقش ایران در حمایت از گروه های مقاومت، برگزار می کند.

کلید واژه ها: زبان فارسی


نظر شما :