حضور پیشمرگه‌ها تغییری در کوبانی ایجاد نکرده است

۱۳ آبان ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۳ کد : ۱۹۴۰۴۱۹ سرخط اخبار

منابع میدانی کُرد حاضر در شهر «عین العرب» با بیان اینکه ملحق شدن نیروهای پیشمرگه کردستان عراق به مبارزان کُرد تغییری در اوضاع میدانی عین العرب ایجاد نکرده، تاکید کردند که عناصر ارتش آزاد در هیچ یک از محورهای مقدماتی حضور ندارند.

به گزارش فارس از دمشق، نیروهای پیشمرگه منطقه کردستان عراق پس از ورود به شهر «عین العرب» یا همان «کوبانی» در ریف شمالی حلب که از طریق گذرگاه روستای «تل شعیر»، در غرب عین العرب صورت گرفت، فعالیت خود را در این شهر با تشکیل اتاق عملیات مشترکی با کمیته های کردمی حمایت از کُردهای سوریه در عین العرب آغاز کردند.

منابع میدانی کُرد داخل عین العرب در این خصوص در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کردند که ماموریت نیروهای پیشمرگه در حملات موشکی و توپخانه ای علیه مواضع و تجمعات گروه تروریستی تکفیری «داعش» و با هماهنگی با کمیته های مردمی کُردها خواهد بود.

این منابع افزودند: حضور عناصر پیشمرگه موجب دلگرمی مبارزان کُرد حاضر در شهر و افزایش توان ایستادگی و مقاومت آنها خواهد شد و سلاح هایی که در اختیار پیشمرگه قرار دارد، نقشی مهم در مقابله با داعش و بیرون راندن آن از شهر خواهد داشت، چراکه مبارزان کُرد سلاح های محدود و ساده ای در اختیار دارند.

منابع مذکور تاکید کردند: عناصر مسلحی وابسته به گروه تروریستی «ارتش آزاد» که با حمایت دولت ترکیه وارد شهر عین العرب شدند، علاوه بر اینکه تعداد محدودی را تشکیل می دهند و برخی از آنها با دیدن اوضاع حاکم بر شهر و درگیری های شدید جاری در آن ترجیح دادند، به ترکیه بازگردند، در هیچ جبهه و محور مقدماتی مبارزه نمی کنند.

این منابع در عین حال پیوستن برخی از عناصر ارتش آزاد به داعش را رد کرده و فرماندهان کُرد به نیروهای خود درباره تعامل با این عناصر هشدارهای لازم را داده اند، اما در این میان تنها عناصری از «گردان جبهه کُردها» که پیشتر به ارتش آزاد پیوسته بودند، به مبارزان کُرد کمک و از آنها پشتیبانی می کنند.

تاکنون حضور نیروهای پیشمرگه در عین العرب هیچ تغییری در وضعیت حاکم بر این شهر ایجاد نکرده است و براساس جدیدترین گزارش های رسیده کانون درگیری ها در حال حاضر محور شرقی عین العرب و به طور مشخص دو کوی «کانی عربان» و «مکتله» است، در حالی که عناصر داعش تلاش دارند، به سمت کوی «الجمارک» پیشروی کرده و به این طریق بر گذرگاه «مرشد بینار» در شمال عین العرب تسلط یابند.

در همین راستا منابع میدانی داخل شهر از هلاکت 15 داعشی در کمینی که کمیته های مردمی کُردهای سوریه در جنوب شهر برای آنها نصب کرده بودند، خبر دادند.

کلید واژه ها: عین العرب مبارزان کرد نیروهای پیشمرگه


نظر شما :