ارسال تجهیزات جدید برای پیشمرگه‌ها در ترکیه

۰۸ آبان ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۹ کد : ۱۹۴۰۲۵۵ سرخط اخبار

نیروهای ائتلاف صبح امروز (پنجشنبه) حمله جدیدی را به منطقه جامع حاج رشاد در نزدیکی ورودی شهر کوبانی در نزدیکی مرزهای مشترک سوریه صورت دادند.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت اسکای نیوز عربی، درگیری ها عصر چهارشنبه بین اعضای داعش و مدافعان کرد در دو منطقه صناعه و جمارک در کوبانی از سر گرفته شد در حالی که اعضای ارتش آزاد سوریه نیز از ترکیه وارد سوریه شدند تا به حمایت از تلاش ها علیه داعش در کوبانی بپردازند.

نیروهای پیشمرگ کرد نیز وارد شهر سوروچ ترکیه شده اند تا از آنجا وارد کوبانی شوند.

فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی نیز اعلام کرد که این نیروها 14 حمله را به مواضع داعش طی دو روز گذشته انجام داده اند.

از سوی دیگر، یک مقام مسئول کرد اعلام کرد که اعضای داعش 25 دانش آموز را که اخیرا در کوبانی ربوده بودند، آزاد کردند. این دانش آموزان که بین 13 تا 14 ساله بودند در هنگام بازگشت از شهر حلب توسط داعش ربوده شدند.

شبکه الجزیره نیز اعلام کرد که تجهیزات جدیدی از سوی نیروهای پیشمرگ که حامل سلاح های سنگین بود صبح امروز وارد شهر سوروچ ترکیه شد.

خبرگزاری آناتولی نیز اعلام کرد: نیروهای امنیتی ترکیه تدابیر امنیتی شدیدی را در جریان ورود نیروهای پیشمرگ اتخاذ کردند.

کاروان نیروهای کرد شامل 38 خودرو از جمله یک دستگاه آمبولانس است و پیش بینی می شود که از طریق گذرگاه مرزی رشد پینار وارد عین العرب شوند. این کاروان شامل انواع سلاح های سنگین از جمله دوشکا، موشک های کاتیوشا، خمپاره و مقادیر زیادی ذخایر تسلیحاتی است.

صبح چهارشنبه نیز دو کاروان مشابه وارد خاک ترکیه شدند تا به عین العرب بروند.

منابع خاص به الجزیره اعلام کردند، حدود 70 عضو ارتش آزاد سوریه نیز از طریق گذرگاه مرشد پینار برای جنگ با داعش وارد شهر کوبانی شدند.

رهبری اعضای ارتش آزاد را سرلشکر عبدالجبار العکیدی، رئیس شورای نظامی سابق شهر حلب برعهده دارد. 

کلید واژه ها: کوبانی


نظر شما :