رابطه داعش با مرزبانان ترکیه

۰۷ آبان ۱۳۹۳ | ۱۶:۲۰ کد : ۱۹۴۰۲۰۵ سرخط اخبار

انتشار ویدیویی جدید نشان می دهد تروریست های داعش که در کوبانی به سر می برند به راحتی به ایست مرزی ترکیه نزدیک می شوند و با مرزبانان ترکیه گفت وگوی دوستانه می کنند وباز می گردند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، این ویدئوی آماتور نشان می دهد که شبه نظامیان تروریست گروه دولت اسلامی موسوم به داعش با گروهی از مرزبانان ترکیه در نزدیکی شهر مرزی کوبانی در شمال سوریه گفت وگو می کنند.

این ویدئو سوالاتی را درباره ارتباط مرزبانان ترکیه با عناصر داعش مطرح کرده است. گمان می رود که این فیلم در نزدیکی تپه ای در حاشیه شهر کوبانی گرفته شده باشد و روابط خوب این گروه ترورستی را با مقام های ترکیه عضو ناتو نشان می دهد.

در این فیلم، دو شبه نظامی کاملا مسلح کاملا بی تفاوت به حصار مرزی ترکیه نزدیک می شوند و با لبخند برای دوربین دست تکان می دهند. پس از آن یک خودروی ارتش ترکیه که مملو از مقام های امنیتی بود ، با تروریست های داعش گفت وگو می کنند و سرانجام آن ها در حالی که شعار الله اکبر سر می دهند، به سمت کوبانی می روند. البته پیش از آنکه این عوامل داعش به سمت کوبانی حرکت کنند، متوجه می شوند که از آن ها فیلم گرفته می شود و به حالت تمسخر به سمت حصار می آیند و دست تکان می دهند.

این تصاویر ویدئویی تکان دهنده تعهد دولت آنکارا را برای مبارزه با گروه تروریتی داعش زیر سوال می برد. همچنین این سوال همچنان پا برجاست که چرا ترکیه به هزاران تروریست خارجی اجازه می دهد که به سادگی از مرز عبور کرده و به تروریست های داعش در سوریه بپیوندند.

کلید واژه ها: کوبانی


نظر شما :