زنان کوبانی به روایت تصاویر

۱۷ مهر ۱۳۹۳ | ۲۱:۱۴ کد : ۱۹۳۹۳۸۴ سرخط اخبار

فرارو- با آغاز درگیری ها میان نیروهای کرد و گروه تروریستی داعش در کوبانی از این شهر خبر می رسد که مردم در گروههای خانوادگی و طایفه ای در برابر حملات دفاع می کنند.

 
به گزارش منابع خبری، از دو هفته های گذشته صدها غیرنظامی در شهر کوبانی در شمال سوریه با هجوم تروریست های تکفیری داعش به این شهر، در محاصره قرار گرفتند و آخرین خبرها حاکی از آن است که تروریست ها وارد این شهر شده و سه منطقه را در شرق تصرف کرده اند.
 
در همین حال خبر می رسد که نیروهای مردمی در کوبانی از پیر و جوان، زن و مرد دست به اسلحه برده و در برابر داعش ایستاده اند؛ گفته می شود درگیری ها اکنون به جنوب و غرب شهر رسیده است.
 
از سوی دیگر هزاران نفر از ساکنان کوبانی از بیم حملات داعش در هفته های گذشته به آن سوی مرزهای ترکیه فرار کرده اند و اکنون در کمپ آرگان در جنوب شرقی این کشور به سختی روزگار می گذرانند. 
 
"اندرو کوئیلتی" عکاس فارن پالیسی که همزمان با شروع درگیری ها در مرز ترکیه به کمپ آوارگان رفته از زنان خانه دار کردی خبر می دهد که شوهر و برادر و فرزندانشان در آن سوی مرزها با داعشی ها می جنگند و خود در زیر چادرهای پلاستیکی به سختی روز را به شب می رسانند.
 
یکی از زنان آواره به او گفته که همسرش پس از آنکه خانوده را به مرز ترکیه رسانده و در کمپ آوارگان اسکان داده به کوبانی بازگشته تا با داعش بجنگد و موارد مشابه بسیاری نیز وجود دارد که مردهای خانواده در شهر مانده و زنان را به اردوگاه پناهجویان فرستاده اند. 
 
مجموعه زنان کوبانی گزارش مصور از زنانی است که اکنون در کمپ آوارگان در ترکیه زندگی می کنند در حالی که مردان خانواده در آن سوی مرزها برای حفظ کوبانی با داعشی ها می جنگند.

کلید واژه ها: کوبانی کمپ


( ۱ )

نظر شما :