حاج قاسم دیرتر می‌رسید، بغداد سقوط می‌کرد

۲۹ شهریور ۱۳۹۳ | ۲۱:۵۳ کد : ۱۹۳۸۵۸۷ سرخط اخبار

زاکانی با اشاره به تأثیر ایران در تحولات منطقه گفت: اگر حاج قاسم چند ساعت دیرتر به بغداد می رسید، بغداد سقوط می کرد همان طور که اگر الگو و اراده ایران نبود، سوریه سقوط می کرد؛ پس از پیروزی بشار در انتخابات بشار می گفت به جای این که به من تبریک بگویید بروید به رهبری ایران تبریک بگویید.
 
به گزارش خبرگزاری رسا، علیرضا زاکانی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه بزم اندیشه که در مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد، با ابراز خوشبختی از حضور در کنار مزجع حضرت ثامن الحجج (ع) و همفکری جامعه فرهنگی مشهد، گفت: ما در دوره جهاد اکبر به سر می بریم و این دوره دارای ویژگی هایی است که شرایطی را بر ما تحمیل می کند.
 
وی ادامه  داد: اگر کسی موفق شود در این عرصه بندگی خوب خدا را داشته باشد، قیمت او از دوره جهاد اصغر بسیار بیشتر است همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند: «ارزش شهدای فتنه از شهدای جنگ بیشتر است»؛ امام (ره) و خدا را شکر می کنیم که ما را در ایامی قرار داده است که مسؤولیت های سنگین جهاد اکبر بر عهده ما هست.
 
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که نظام سیاسی مطلوب دارای شرایطی است، اضافه کرد: در این جریان باید بتوانیم مشارکت، تعامل و تقابل را بین همه فعالان و بازیگران عرصه داخلی و بین الملل بازشناسی کنیم که در این عرصه نیازمند عناصر و اجزایی هستیم که به کمک آن ها، راستی و درستی حرکت خود را می شناسیم.
 
وی افزود: وقتی در دوره جهاد اکبر زندگی می کنیم، نگاه به بصیرت به عنوان رکنی که در دوره جهاد اکبر موفقیت های زیادی را برای ما به همراه دارد از اهمیت بسیاری برخوردار است که دارای لایه های زیادی است.
 
لزوم داشتن بصیرت در دوره جهاد اکبر
دبیر کل رهپویان شاخصه اول در بصیرت را شناخت حق و باطل عنوان کرد و ابراز داشت: عنصر دوم، شناخت جبهه حق و جبهه باطل است زیرا تا حق و باطل را نشناسیم، نمی توانیم این صف بندی را تشخیص دهیم و با شناخت حق و باطل، نیاز به لایه سومی داریم که در این لایه، نقشه و اجزای عناصر دشمن و همچنین نقشه نیروهای خودی را بازشناسی می کنیم زیرا داشته های ما محدود است.
 
وی با یادآوری این که برای تقابل با دشمن باید از توانایی های خود و امکانات دشمن اطلاع داشته باشیم، اظهار داشت: ممکن است دو دشمن، دو گروه و جریان در جبهه باطل باشند و هردو با اسلام و انقلاب اسلامی در تقابل باشند اما یکی فعال و مؤثر باشد و دیگری بی تأثیر باشد، سطح بصیرت این موضوع را روشن می کند که ما دشمنان اصلی و فرعی خود را تفکیک کنیم تا سطح آسیب پذیری خود را کاهش دهیم.
 
زاکانی ادامه داد: سطح چهارم بصیرت این است که ما از یک بیننده به یک تلاشگر تبدیل شویم؛ یعنی خودمان در جبهه حق نقشه فعال قائل شویم و در مواقع ضروری به عنوان یک عامل حاضر شویم؛ آن مطلوبی که از بیان حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری استنباط می شود که جوانان انقلابی باید از این سطح برخوردار باشند.
 
وی با تأکید بر این که برخورداری از یک قابلیت و روشمندی مبتنی بر قابلیت اجتهادی است که فرد می تواند در موضع فعال قرار داشته باشد، تصریح کرد: درحالی که یک عنصر اطلاعات عملیات که صحنه را می شناسد، هر موقع در موضع حمله قرار گیرد، با آگاهی کامل از موقعیت، نقشه دیگری را در دست دارد و به آن عمل می کند.
 
از سکوت رهبری هم درس بگیرید
این نماینده مجلس ادامه داد: انتظار از جوان انقلابی این است در سطح پنجم بصیرت قرار گیرد وقتی مقام معظم رهبری می فرمایند: «انتظار من از بسیجیان این است که از سکوت من نیز درس بگیرند»، یعنی یک جوان انقلابی باید در سطحی اعلا از بصیرت قرار داشته باشد.
 
وی با اشاره به ماجرای برادر خلیفه سوم، اضافه کرد: خلیفه سوم برادری داشت که پیامبر در مورد او فرموده بودند: «اگر این فرد را درحالی که خود را از پرده کعبه گرفته است، دیدید، او را پایین آورید و گردن بزنید؛ روزی خلیفه سوم برادرش را برای بخشش نزد پیامبر آورد و در میان مردم سه بار از پیامبر درخواست عفو کرد و پیامبر سکوت کردند؛ پس از بار سوم ایشان برادر خلیفه را بخشیدند و در پاسخ به مردم که چرا او را بخشیدید، فرمودند: «شما که دستور مرا شنیده بودید و می دانستید باید این فرد را گردن بزنید، چرا همه سکوت کردید؟ من منتظر بودم تا یکی از شما فرمان مرا اجرا کند».
 
زاکانی با بیان این که می توان با اقدام مناسب در زمان مقتضی، سطح انتظار رهبری را افزایش داد، عنوان کرد: این که مسلمانان می توانند میدان مطالبات رهبری را افزایش دهند، یک قاعده است یعنی ما می توانیم مسیر را به گونه ای دنبال کنیم که رهبر معظم انقلاب سطح بالاتری از انتظارات خود را طلب کنند.
 
وی با تأکید بر این که مدعی هستیم ما در اوج قدرت قرار داریم، بیان داشت: مقام معظم رهبری پس از مرخصی از بیمارستان یک بازی منطقه ای را بر هم زدند و گفتند این ادعاهای بی شرمانه آمریکایی ها تفریح ایشان در بیمارستان بود؛ روزی جانشین سفیر آمریکا برای شاه تعیین تکلیف می کرد اما امروز اوباما با به صف کردن 40 کشور دنیا، اسباب تفریح را فراهم کرده است.
 
وی بابیان این که امریکا روزی به دنبال جهانی سازی بود و امروز برای تأثیرگذاری بر منطقه دست وپا می زند، اظهار داشت: امروز اراده ای که ایران در حال دنبال کردن است در تقابل با اراده آمریکا قرار می گیرد و در این تقابل آمریکا شکست می خورد؛ شاهد این مثال نیز سوریه است که آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، اردن و بسیاری از کشورهای دیگر تلاش کردند تا ضعیف ترین حلقه مقاومت را بشکنند اما تنها کشوری که ایستاد و این برنامه را بر هم زد ایران بود.
 
زاکانی به تأثیر ایران در تحولات منطقه اشاره کرد و گفت: اگر حاج قاسم چند ساعت دیرتر به بغداد می رسید، بغداد سقوط می کرد همان طور که اگر الگو و اراده ایران نبود، سوریه سقوط می کرد؛ پس از پیروزی بشار در انتخابات بشار می گفت به جای این که به من تبریک بگویید بروید به رهبری ایران تبریک بگویید، افتخار من این است که به نامه 11 بندی رهبری عمل کردم و پیروز شدیم. 

کلید واژه ها: جهاد مقام معظم رهبری بغداد


نظر شما :