حمایت نتانیاهو از استقلال کردها

۰۹ تیر ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۱ کد : ۱۹۳۵۱۰۱ سرخط اخبار

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از تشکیل "کشور مستقل کرد در عراق" حمایت می کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در همایشی در دانشگاه تل آویو مدعی شد: فروپاشی ای در عراق و دیگر مناطق خاورمیانه رخ داده است که در آن ها درگیری های میان اهل تسنن و تشیع در جریان است.

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: ما باید از آرمان های کردها برای دست یابی به استقلال حمایت کنیم.

 

وی تصریح کرد: کردها مردمی مبارز هستند که پایبندی سیاسی و میانه روی سیاسی خود را ثابت کرده اند و شایسته استقلال سیاسی هستند.

پیشتر صادق اللبان، از نمایندگان ائتلاف "دولت قانون" عراق از کردها خواست تا ماهیت رابطه خود با رژیم صهیونیستی را فاش سازند.

 

وی هشدار داد: حمایت مسوولان اسرائیلی از کردها نشان می دهد که کردها به سمت دشمنان عراق و دشمنان امت اسلامی و عربی سوق پیدا می کنند. اسرائیل در راستای منافع شخصی خود عمل می کند و در تلاش است تا کشورهای عربی را تقسیم کرده و آن ها را به کشورهای کوچکی تبدیل کند که این مساله به تضعیف جهان عرب می انجامد و به طرح های اسرائیل جامه عمل می پوشاند.

 

اخیرا آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز تشکیل دولت کرد را تایید کرده بود.

 

از سوی دیگر، نتانیاهو در مصاحبه با شبکه فرانس 24 در پاسخ به سوالی درخصوص احتمال کمک تل آویو به امان در صورت حمله داعش به اردن گفت: اردن قادر است از خود در صورت حمله داعش به این کشور دفاع کند.

وی عنوان داشت: باید تمام جامعه بین الملل از اردن حمایت کند، اردن یک کشور عربی دارای ثبات و مدرن است و در صلح با اسرائیل و سایر جهان به سر می برد، ارتش اردن قدرتمند است و اردن قوی تر از آن چیزی است که ما تصور می کنیم، من پیش بینی می کنم که اردن قادر به دفاع از خود باشد.

کلید واژه ها: اردن رژیم صهیونیستی


نظر شما :