هشدار ناطق نوری درباره تضعیف تیم مذاکره‌کننده

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۷ کد : ۱۹۳۲۸۴۳ سرخط اخبار

رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری گفت: امروز باید سربازان و افسران جبهه سیاسی را در مذاکرات حمایت کنیم و بدبینانه ترین شکل در این مذاکرات این است که به ثمر ننشیند.

به گزارش فارس، حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری در جمع اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و شورای اداری لرستان افزود: وقتی که ملتی به این خوبی و رهبری با این درایت و تیزبینی داریم نباید دلواپس باشیم.

وی با بیان اینکه به جای اینکه مذاکره کنندگان کشورمان را تقویت کنیم و دلداری دهیم تا با خیال راحت آنچه که مورد نظر مقام معظم رهبری است را در مذاکرات پیاده کنند، مکتب دلواپسی را راه انداختیم، اظهار داشت: برخی می خواهند زودتر از امام تصمیم بگیرند که مطمئن باشید هر کسی زودتر از امام عصر خود تصمیمی بگیرد تحلیلش غلط از آب بیرون می آید.

رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری با بیان اینکه باید با تمام توان سربازان و افسران جبهه سیاسی کشورمان را در مذاکرات حمایت کنیم، تصریح کرد: امروز آمریکا به دنبال مذاکره با ما ست نه ما و اگر عده ای «عمداً سهو» می کنند و زودتر از موقع پیش بینی و نتیجه گیری می کنند باید ملت دلواپس نباشد و وقتی که رهبری با این درایت و خوبی داریم و ملتی به این اندازه شجاع و وفادار داریم آنچه که اتفاق می افتد خیر جامعه و ایران اسلامی در آن رقم خواهد خورد.

حجت الاسلام ناطق نوری با بیان اینکه 35 سال است در بطن این انقلاب بودم تحلیلم این است که اوباما بسیار آدم باهوشی است، خاطرنشان کرد: همین که در یک ملت نژادپرست، یک سیاه پوست برمی خیزد و تمام مراحل آکادمیک علمی را طی می کند و بر کرسی سناتوری می نشیند و در نهایت در همین ملت نژادپرست به ریاست جمهوری می رسد مطمئناً آدم گیج و گنگی نیست و اشتباهات جمهوری خواهان را تکرار نخواهد کرد.

وی افزود: جمهوری خواهان نادان بودند و جنگ را با آن همه هزینه به آمریکا تحمیل کردند و عایده ای به جز ویرانی برای دیگر کشورها و هزینه بیشتر برای خود آمریکا ندارد اما اوباما به این جمع بندی رسیده که راهی به جز مذاکره با ملت ایران ندارد چرا که می بیند پس از اینکه افغانستان را ویران کرد نفوذ و قدرت ایران در آنجا بیشتر شد و یا اینکه صدام را خلق کرد و عراق را ویران کرد قدرت و نفوذ ایران بیشتر شد.

ناطق نوری با بیان اینکه در هر کجای منطقه خاو رمیانه نظر بیندازند به وضوح ردپا و نفوذ ایران را می بینند؛ گفت: در سوریه، لبنان، عراق، افغانستان و دیگر کشورهای عربی و اسلامی هزینه می کنند و ویرانی به بار می آورند اما نفوذ و محبوبیت جمهوری اسلامی بیشتر می شود و این یعنی اوباما می داند که فشار 8 سال جنگ و فشار 35 سال تحریم مردم ایران را مقاوم تر از گذشته کرده و این کشور هنوز با قدرت و قوت سر جایش باقی است که البته عوارضش را تحمل کردیم.

رئیس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه در زمان قاجار بدون هیچ جنگ و خونریزی و بدون هیچ فشاری 17 شهر و استان کشور را مفت و مجانی تقدیم کردند، اظهار داشت: در زمان خاندان بی عرضه پهلوی نیز بدون هیچ گونه جنگ و تهدیدی یک استان استراتژیک را از دست دادیم اما در جنگ 8 ساله با آن همه حمله ناجوانمردانه در طول 8 سال که به جد تمام دنیا بر سر ما ریخته بودند به لطف خدا و با وحدت و همدلی که در بین مردم بود یک وجب از خاک کشور را از دست ندادیم.

حجت الاسلام ناطق نوری ادامه داد: در این بین ما باید مذاکره کنندگان مان را برای دستیابی به بهترین نتیجه حمایت کنیم و دلگرمشان به حمایت مردم کنیم چرا که نباید مذاکره کنندگان به انفعال بیفتند.

وی در ادامه با انتقاد از پیشگامان مطرح کننده مکتب دلواپسی گفت: گویا عده ای انقلابی تر از انقلابی ها هستند و می خواهند زودتر از امام تصمیم بگیرند و زودتر از مذاکرات به نتیجه برسند و شاید نمی دانند که ما خدا و ایدئولوژی داریم و با وحدت کلمه توانسته ایم تمام فتنه ها و جریانات 35 ساله ای که در کمین انقلاب بودند را خنثی کنیم فقط به یک دلیل آن هم اینکه دست خدا بر سر جماعت است و هر جا وحدت کلمه وجود داشته باشد در سایه توجهات و عنایات الهی این ما هستیم که پیروز و سربلند از میدان بیرون می آییم.

رئیس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری در ادامه با تشریح دیدگاه خود نسبت به مسائل و مشکلات لرستان گفت: لطف مردم لرستان به شخص بنده زبانزد است و البته دلاوری ها و وفاداری های این مردم نیز در طول تاریخ انقلاب اسلامی بر همگان ثابت شده است.

وی افزود: قبل از انقلاب و در ابتدای انقلاب مردم لرستان همیشه پیشگام و پیشرو تظاهرات و اعتراضات بودند و در ثبات پس از انقلاب نیز همین گونه عمل کردند به گونه ای که در جریان اتفاقات زمان بنی صدر یکی از قوی ترین استان هایی که ایستاد و حمایت قاطعانه کرد همین استان لرستان بود و در 8 سال دفاع مقدس نیز بدون توقع عاشقانه و مردانه جنگیدند.

ناطق نوری در ادامه با بیان اینکه آن وقت با این همه ظرفیت بالقوه، این نرخ بالای بیکاری حق مردم لرستان نیست، تاکید کرد: این همه جاذبه و ظرفیت خوب برای گردشگری و سرمایه گذاری در این استان نباید مغفول بماند و جوانانش بیکار باشند.

وی افزود: خوشبختانه امروز استانداری که در این استان زمام امور را بر دست دارد اساساً اجرایی فکر می کند و عملیاتی عمل می کند و خوشبختانه هیچ کاری با جریانات و اتفاقات سیاسی ندارد و فقط کارشناسانه می اندیشد و عمل می کند که مردم مسئولان استان باید از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشند و با حمایت ها و پشتیبانی های خود از برنامه های کارشناسی شده ایشان لرستان را از این تلاطم بیکاری نجات دهند.

کلید واژه ها: لرستان مقام معظم رهبری


نظر شما :