سفر استراو و هیئت پارلمانی انگلیس به تهران

۰۳ دی ۱۳۹۲ | ۱۷:۱۸ کد : ۱۹۲۶۴۷۶ سرخط اخبار


رئیس گروه دوستی پارلمان ایران و انگلیس از سفر گروه پارلمانی انگلیس و جک استراو به تهران در ماه جاری خبر داد.

عباسعلی منصوری رئیس گروه دوستی پارلمان ایران و انگلیس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم، در مورد سفر جک استراو و هیئت پارلمانی انگلیس به ایران، گفت: هیئت پارلمانی انگلیس درخواست کردند تا به تهران سفری داشته باشند و ما نیز با آن موافقت کردیم و قرار است در ماه جاری گروه پارلمانی انگلیس با حضور جک استراو و بن والس که روسای گروه دوستی پارلمانی انگلیس با ایران هستند به تهران سفر کنند.

وی با بیان اینکه این قبیل سفرها به صورت متقابل و رفت و برگشتی است، گفت: هیئت پارلمانی ایرانی هم به انگلیس سفر خواهد کرد اما هنوز جزئیات آن مشخص نشده است.

منصوری خاطرنشان کرد: امروز نیز بنده با حبیب الله زاده کاردار ایران در انگلیس جلسه ای خواهم داشت که در این جلسه پیرامون سفر پارلمانی انگلیس به تهران تصمیم گیری خواهیم کرد.

وی در خصوص احتمال وقوع حاشیه هایی مانند سفر هیئت پارلمانی اروپا به تهران، گفت: حاشیه سازی به نفع هیچ یک از طرفین نیست و اگر وارد حاشیه ها نشویم این قبیل سفرها سود زیادی برای کشور ما دارد و بنده نیز شخصا با حاشیه سازی به شدت مخالفم و اجازه حاشیه سازی نخواهیم داد.

منصوری با اشاره به مواضع اخیر جک استراو و بن والس، این مواضع را مواضع خوبی توصیف کرد و گفت: ما می توانیم از مواضع آنها استفاده کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در روزهای آینده جزئیات سفر هیئت پارلمانی به انگلیس را برای خبرنگاران تشریح خواهم کرد.

کلید واژه ها: انگلیس استراو جک استراو


نظر شما :