مقام آمریکایی: اوباما و روحانی دیدار نمی‌کنند

۰۳ مهر ۱۳۹۲ | ۰۴:۳۸ کد : ۱۹۲۱۸۸۴ سرخط اخبار

چند مقام ارشد دولت اوباما گفته اند رئیس جمهور آمریکا و رئیس جمهور ایران با یکدیگر دیدار نمی کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، برخی از مقامات ارشد آمریکا گفته اند دیداری بین باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا با حجت السلام حسن روحانی، رئیس جمهور ایران صورت نمی گیرد.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، برخی از مقامات ارشد آمریکا گفته اند رئیس جمهور ایران و رئیس جمهور آمریکا که هر دو در شصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل شرکت دارند با یکدیگر دیدار نخواهند کرد.

آنها گفته اند چنین دیداری شرایط را برای ایران پیچیده می کند. به گفته آنها، اما، فعالیت هایی در جریان است تا دیدارهایی در سطوح پایین تر صورت گیرد تا گامهایی جهت حل و فصل مناقشات برنامه هسته ای ایران برداشته شود.

در همین حال یک مقام آمریکایی به روزنامه وال استریت ژورنال گفته ایران پیشنهاد طرف آمریکایی برای مذاکره را رد کرده است.

برخی منابع دیگر خبری این خبر را اینگونه بازتاب داده اند که مقامات ایران در پاسخ به پیشنهاد آمریکایی ها، ضمن رد آن گفته اند چنین دیداری اوضاع را برای آنها «بسیار پیچیده» می کند.

این مقام های آمریکایی خواسته اند نامشان فاش نشود چون مجاز به صحبت در این باره نبوده اند.

این خبر در شرایطی اعلام شده که رئیس جمهور ایران برای شرکت درشصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد راهی نیویورک شده است.

رییس جمهوری اسلامی ایران در اولین حضور خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد علاوه بر سخنرانی در این اجلاس و تبیین نظرات ملت ایران درباره مهمترین مسائل بین المللی، دیدارهایی با روسا و مقامات سایر کشورها و همچنین ایرانیان مقیم نیویورک خواهد داشت.

باراک اوباما در سخنان روز سه شنبه خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت ایرانی ها حق دارند از انرژی صلح آمیز هسته ای برخوردار باشند.

پیش از این گمانه زنی ها از احتمال دیدار بین رئیس جمهور آمریکا و ایران در برخی از رسانه ها منتشر شده بود. کاخ سفید هم احتمال دیدار اوباما با روحانی را رد نکرده بود.

کلید واژه ها: اوباما رئیس جمهور آمریکا رئیس جمهور ایران


نظر شما :