نیویورک‌تایمز: روحانی میانه‌رو است، نه اصلاح‌طلب

۲۷ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۶:۴۹ کد : ۱۹۱۷۴۵۲ سرخط اخبار

نیویورک تایمز تاکید کرد: روحانی ۶۴ ساله، بیشتر عمر سیاسی خود را در طیف میانه روی اردوگاه محافظه کاران طی کرده است و سابقه این امر به پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری آیت الله خمینی برمی گردد.

به گزارش خبرگزاری فارس، نیویورک تایمز در گزارشی به قلم «توماس ادبرینک»، اذعان کرده است که حسن روحانی، رئیس جمهور منتخب ایران نه یک اصلاح طلب بلکه یک شخصیت میانه رو است.

این گزارش اذعان می کند که روحانی 64 ساله، بیشتر عمر سیاسی خود را در طیف میانه روی اردوگاه محافظه کاران طی کرده است و سابقه این امر به پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری آیت الله [امام] خمینی برمی گردد. منظور رسانه های غربی از عبارت محافظه کار در خصوص ایران عموما همان اصول گرایان هستند هرچند که این عبارت در تعاریف سیاسی غربی خود، معنای دیگری دارد و با هیچ یک از جریان های سیاسی داخل ایران تناسبی ندارد.

نیویورک تایمز که از رئیس جمهور منتخب ایرانیان به عنوان «شیخ دیپلمات» یاد کرده است، تصریح کرده که وی در دوران مسوولیت خود در مواجهه با مواردی چون 18 تیر، زلزله های مخرب و مساله هسته ای، همواره به دنبال یافتن راه های عملی برای پیش برد اهداف مد نظر رهبری ایران بوده است.

نیویورک تایمز همچنین در بخش دیگری از گزارش خود از آقای روحانی به وعنوان یک «واقع گرای محتاط» نام برده است و بخش هایی از زندگی نامه وی را برای مخاطبان خود تشریح کرده است.

کلید واژه ها: روحانی


نظر شما :