نصرالله: انتخابات ایران جشن دموکراسی بود

۲۵ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۸:۲۴ کد : ۱۹۱۷۳۶۲ سرخط اخبار

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه نیمی از دنیا با مقاومت است، حملات موشکی و رسانه ای را در مواضع این حزب بی تاثیر دانست و تاکید کرد حزب الله، آخرین گروه لبنانی مداخله کننده در سوریه بود.

خبرگزاری فارس: نصرالله: انتخابات ایران جشن دموکراسی بود/ نیمی از دنیا با مقاومت است

به گزارش خبرگزاری فارس، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم روز جانباز مقاوم گفت که در این مناسبت ارزشمند و در این فضای عید و مناسبت های زیبا و عزیز از شما که از مکان های متعدد نظیر ضاحیه، بعلبک، النبطیه و دیر قانون به اینجا آمده اید، تشکر می کنم و این اعیاد شعبانیه را به شما تبریک می گویم.

وی تاکید کرد: در این مناسبت در مورد دو موضوع لبنان و سوریه و فضاهای کنونی و تحولات بعد از مرحله پیروزی در القصیر و واکنش ها نسبت به این پیروزی سخن می گویم، اما در ابتدا از تمامی جانبازان حاضر در این نشست و یا کسانی که در بیمارستان ها یا خانه ها هستند و نمی توانند در این مراسم مشارکت کنند، تشکر و قدردانی می کنم.

جانبازان شهدای زنده و گویای تاریخ درخشان مقاومت اند

نصرالله همچنین از خانواده ها و همسران این جانبازان که سنگینی بار این افراد را تحمل می کنند و خانواده های شهدا و بویژه آنهایی که در درگیری های اخیر جان خود را از دست داده اند، تشکر و قدردانی کرد.

وی تاکید کرد که حضرت ابالفضل العباس که به ایشان قمر بنی هاشم نیز گفته می شود؛ به نمونه و نمادی از وفا و بصیرت تبدیل شد.

نصرالله جانبازان را شهدای زنده خواند و تاکید کرد که خداوند خواسته که آنها گواهی زنده ای برای تمامی نسل ها در راستای نقل وقایع تاریخی و حقایق میدانی و اتفاقات گذشته باقی بمانند. آنها با حوادث زیادی همراه شده اند که احتمالا نسل های بعد از آنها از این اتفاقات چیزی نمی دانند، کسانی هستند که می خواهند این تاریخ فراموش یا تخریب شود و همه چیز در آن دگرگون شود.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در ادامه سخنرانی خود در مراسم روز جانباز مقاوم گفت: هر جانباز داستانی دارد و این زخم ها و داستان ها باید نوشته شود، چرا که این زخم ها قهرمانی های عناصر مقاومت را در درگیری با دشمن اسرائیلی و در جنگ سال 96 و آزادسازی لبنان در سال 2000 و جنگ 33 روزه  تاکنون در خاطره ها زنده نگه می دارد.

بصیرت حزب الله آن را به مبارزه با طرح های غربی در زمان خفت عرب ها واداشت

وی ادامه داد که این مقاومت هوشیاری لازم و دیدگاه روشن را از همان ابتدا داشت و خطرات سکوت در برابر اشغالگری اسرائیلی ها و پیامدهای این سکوت و همزیستی با پروژه های استعمارگرایانه آمریکایی در منطقه را از سال 82 می دانست و این بصیرت باعث درگیر شدن با این پروژه ها شد، این در حالی بود که عرب ها غیر از ایران و سوریه دچار خفت و خواری بودند.

وی خاطرنشان کرد: این مقاومت با این مقدار جانفشانی لبنان را از اشغالگری آزاد کرد و این آزادی و کرامت و عزت و خوبی ها و منابع آبی و طبیعی و نفت در آب های لبنان همگی با جانفشانی های مقاومت و به فضل مقاومت به دست آمده است.

اگر مقاومت نبود لبنان مزدور اسرائیل می شد

نصرالله ادامه داد: اگر مقاومت نبود، آب های ما به مستعمره تبدیل می شد و ساکنان اصلی آن مانند کرانه باختری از آن محروم بودند؛ منابع نفتی ما نیز به مانند چاه تمارا می شد و دولت ما تابع حاکمیت اسرائیلی ها بود و ما در صیدا و صور محکوم بودیم، چه کسی آنها را از لبنان خارج می کرد؟ مقاومت لبنان را حفظ کرد و این گذشته نزدیک نباید فراموش شود، چرا که معرکه کنونی نیز استمرار آن گذشته است و برای از بین بردن تمام دستاوردهایی است که در آن گذشته محقق شده است.

وی تاکید کرد که لبنان، باید ملی باقی بماند و به مزدور تبدیل نشود. این مسئولیت همه در تمامی ادارات و همه نخبه ها و فرهنگیان و دانشمندان و همه لبنانی ها است، ما در مقابل هجمه رسانه ای شدیدی قرار داریم که می خواهد این تاریخ را منحرف کند.

نصرالله ابراز داشت: ما بخشی از این سرزمین و کشور هستیم، ما جزو ساختارهای اساسی ملت لبنان هستیم که جانفشانی های بزرگی انجام داده است؛ ما قربانیان زیادی را از میان خود و جگر گوشه هایمان داده ایم، البته بر کسی منت نمی گذاریم و این کار را برای دین و آخرت و کشور و مقدساتمان انجام داده ایم.

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز گفت آن چیزی که به خاطرش خون و بهای زیادی را پرداخت می کنی با آن چیزی که مجانی در اختیارت قرار می گیرد برابر نیست. ما صدها و هزاران سال است که لبنانی بوده و هیچ خانه یا پروژه یا اموالی در خارج لبنان نداریم. اگر هم کسانی هستند که از سرزمین خود دور مانده اند به دلیل شرایطشان بوده است، اما حزب الله در لبنان بوده و ما در اینجا به دنیا آمده و همین جا نیز زندگی می کنیم و اینجا به خاک سپرده می شویم و کسی نمی تواند ما را از اینجا جدا کند.

یکی از قدرتمندترین ارتش های دنیا به دست حزب الله شکست شد

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه گفت: یکی از قدرتمندترین ارتش های تاریخ توسط دستان مبارزان ما در بنت جبیل و مارون الراس نابود شد. این آدم های پستی که درباره ریشه کن کردن ما صحبت می کنند چه کسانی هستند؟ ما در این کشور برای عزت و کرامت بهای سنگینی را پرداخت کردیم و همچنان برای این عزت و کرامت گرانبها حاضر هستیم که بها پرداخت کنیم.

 

مداخله جویی های آمریکا در امور داخلی لبنان را محکوم می کنیم

وی در ادامه گفت: ما چیز جدیدی در زمینه انتخابات نداریم اما مداخله گری های آمریکا برای هدایت امور به یک مسیر معین را محکوم می کنیم و این اندکی از انبوه مداخله گری های امنیتی در لبنان و منطقه است.

دبیر کل حزب الله در ادامه گفت: در شرایط امنیتی خواستار حداکثر خویشتن داری بوده و لبنان از سال 2005 در بحران به سر می برد و در مرحله اخیر فشار رسانه ای بیشتر شده که باعث شده گاهی برخی کنترل خود را از دست بدهند و اقدامات غیر صحیح و غیر قانونی انجام دهند که این به ایجاد خطراتی در شرایط استثنایی منتهی می شود. ما از تمامی کسانی که در سرزمین های لبنان چه لبنانی، سوری و فلسطینی هستند می خواهیم که حداکثر خویشتنداری را از خود نشان دهند به خصوص ملت مقاومت در شرایط غم و خوشحالی و هر گونه فعالیت دیگری در این شرایط ممکن است واکنش هایی به همراه داشته باشد.

پروژه غربی و حمایت عربی در سوریه

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز تاکید کرد: پروژه حمله در منطقه وجود دارد که الان در سوریه است و آمریکا و اروپا و بسیاری از کشورهای عربی و کشورهای خلیج فارس و رسانه های جمعی تأمین هزینه های زیاد آن را بر عهده دارند؛ مردم نیز آماده اند تا مقالات زیادی بنویسند و فحش های زیادی بدهند و فضای کنونی فضای ترساندن است. هر کسی که بخواهد واقعیتی را بیان کند، باید هزاران محاسبه را به علت مواضعش مدنظر قرار دهد، بویژه در فضایی که فتواهای کشتار انسان ها فراوان صادر می شود.

وی ادامه داد که انسان هایی هستند که از موضع سیاسی خود حرف می زند و با فتواهای قتل و تکفیر و کشتار و تجاوز نیز مقابله می کنند، مناطقی نیزهستند که به علت رویکردهای سیاسی خود مجازات می شوند و علما و روزنامه نگارانی نیز هستند که از طایفه کریم اهل تسنن هستند، اما به علت رویکردهایشان مورد تجاوز قرار می گیرند.

ترور ناکام شیخ حمود موضوع ساده ای نبود

وی گفت: تجاوزی که علیه شیخ ماهر حمود انجام شد، اصلا موضوع ساده ای نبود، خداوند وی را نجات داد، وی مواضع خود را داشت و نامه هایی را به من نوشت و نصیحت هایی را نیز مطرح کرد.

حادثه مقابل سفارت ایران مردود است

نصرالله گفت: حادثه ای در برابر سفارت ایران روی داد و فردی مظلومانه کشته شد و این موضوع در دست بررسی قرار دارد، نباید حق کسی ضایع شود، البته این حادثه به طور کلی مردود است.

وی ادامه داد: هنگامی که در مورد تحولات سوریه از دیدگاههای خود سخن می گوییم و مواضع خود را مطرح می کنیم، مورد ناسزا و تکفیر قرار می گیریم، در این صورت است که شما به این اعتقاد می رسید که گزینه ما صحیح است.

نیمی از دنیا با مقاومت است

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: ما با دشمن اسرائیلی جنگیدیم، در حالیکه تمام دنیا با اسرائیل بود، اما تعداد اندک ما باعث ترسمان نشد و ما دچار تردید و تسلیم نشدیم، امروز موضع ما بسیار بهتر است و نیمی از دنیا با ما هستند، در حالیکه در جنگ تموز (33 روزه ) فقط ایران و سوریه با ما بودند.

وی تصریح کرد: این موضوع تنها اخلاقی نبود، بلکه از دیدگاه ما به کشورها و دولت ها و رژیم ها نشأت می گرفت، ما هنگامی که در کشوری قرار گرفتیم، باید از آن دفاع کنیم.

تیراندازی هوایی حتی برای شادی ها حرام است

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز گفت: از مدت ها پیش در لبنان این [پدیده] وجود دارد که یا به سمت شخصی تیراندازی می کنند و یا شخصی را می ربایند و این امر در هر صورتی مجاز نیست اما ما در این شرایط به صبر زیاد دعوت می کنیم تا مسئله بعد سیاسی و حزبی مختلف پیدا نکند.

وی افزود: پدیده تیراندازی هوایی وجود دارد و این پدیده اخیرا به هنگام حضور سیاستمداران از جمله بنده و در زمان شادی ها و تشییع شهدا و پیروزی در امتحانات رسمی بیشتر شده است و ما بارها در مورد این موضوع صحبت کردیم و از مراجع تقلید در ایران و عراق نیز طلب فتوا کرده و در خصوص احکام مربوط به تیراندازی هوایی سوال کردیم و از آنجایی که ما به عقل رجوع کرده و کسی نیز با ما همکاری نکرد به دین مراجعه کرده و از مراجع در این باره سوال کردیم و نتیجه این بود که تیراندازی باعث رعب و وحشت مردم می شود و مردم گمان می کنند که درگیری در محله ها رخ داده و احیانا موجب زخمی و کشته شدن و یا سوختن اسباب و اثاثیه می شود و به همین دلیل همه مراجع اتفاق نظر داشتند که شکی در حرام بودن این عمل وجود ندارد.

نصرالله اظهار داشت: این امر حرام است و حرام بودن آن در بحث سلاح حزب الله و مهمات آن شدید تر است و حزب الله نمی پذیرد که سلاح آن به این شیوه مورد استفاده قرار گیرد و اگر فردی به این شیوه تیراندازی کند و به کسی آسیبی برسد در آن صورت مجرم است و باید دیه پرداخت کند و در غیر این صورت حساب وی در روز قیامت دو برابر خواهد بود.

دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: ما از همه می خواهیم که به این پدیده به طور ریشه ای پایان دهند و کسی که نمی تواند گلوله خود را حفظ نماید پس آن را به مقاومت اعطا کند و در آخرت و دنیا پاداش آن را خواهد دید و ما از آن دفاع خواهیم کرد.

راه حلی برای موشک پراکنی به لبنان پیدا می کنیم

وی گفت: درباره حوادث در البقاع نیز باید گفت که اوضاع در الهرمل حساس است و به توجه ویژه نیاز دارد؛ زمانی که ارتش سوریه عرسال را بمباران می کند برخی ها موضع گیری می کنند و برخی ها نیز هیچ موضعی اتخاذ نمی کنند اما موضوع حساس شایعاتی است که گفته می شود شهرک سنی نشین عرسال که در محیط شیعی قرار گرفته است از آن به الهرمل موشک شلیک می شود و با این شایعات می گویند که بروید و مشکلات خود را آنجا حل کنید. اگر کسی از شما در عرسال کشته شود حزب الله را متهم می کنند بدون اینکه در موضوع دقیق شوند و یا تحقیقاتی انجام دهند.

نصرالله افزود: ما از برادران خود در منطقه البقاع می خواهیم که از صحت اخبار مطمئن شوند، موشک هایی که به سرعین، بعلبک و الهرمل شلیک شد منبع آن عرسال نبود بلکه گروه های مسلح در سوریه بودند و ما ان شاء الله راه حلی برای این موضوع پیدا خواهیم کرد.

اقدامات تفرقه انگیز بین شیعه و سنی در بقاع

وی در ادامه تصریح کرد: فعالیت رسانه ای و اطلاعاتی روزمره برای اختلاف افکنی بین شیعه و سنی در البقاع وجود دارد و از اختلافات سیاسی و وابستگی به دو مذهب مختلف سوء استفاده می کنند در حالی که ما فرزندان یک دین واحد هستیم و حزب الله برای بستن راه به روی هر گونه فتنه ای در منطقه ندا سر می دهد.

آخرین گروه مداخله کننده در سوریه بودیم

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: اگر ما در موقعیتی قرار بگیریم که باید از دولت لبنان دفاع کنیم این کار را انجام داده و از این دولت و این سرزمین دفاع خواهیم کرد.

وی گفت: ما خیلی دیر تصمیم گرفتیم که برای مقابله با توطئه ای که سوریه با آن مواجه است وارد میدان شویم و این تصمیم گیری لحظه ای نبود. از همان ابتدا برای ما این توطئه و اثراتش بر لبنان و منطقه و فلسطین و سوریه و مسلمانان و مسیحیان و سنی و شیعه و تمام مردم و به خصوص اهل سنت مشخص بود.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه گفت: از طریق پیگیری ها شاهد کسانی که وارد این درگیری شدند بودیم. داستان [درگیری] مردم و نظام از مدت ها پیش به پایان رسیده است و تقسیم بندی در زمینه کسانی که با نظام و ضد نظام هستند وجود دارد. بخشی از ملت سوریه با نظام هستند و ما نیز با این بخش هستیم و بخش دیگر نیز ما در زمینه انجام اصلاحات و نه نابودی سوریه با آنها همراه هستیم.

وی افزود: ما آخرین گروهی هستیم که در سوریه مداخله کردیم و پیش از ما گروه المستقبل [وابسته به سعد حریری] و برخی گروه های لبنانی که نمی خواهم نام آنها را ذکر کنم در سوریه مداخله کرده اند.

کشورهایی که هیچ انتخاباتی ندارند چگونه حامی اصلاحات هستند

سید حسن نصرالله افزود: برخی خبرها حاکی از آن است که 100 هزار جنگجو وارد سوریه شدند. آیا کسی می تواند ما را قانع کند که برخی از کشورهای اسلامی و عربی که اصلا هیچ انتخاباتی در آن برگزار نمی شود طرفدار حقوق بشر و اصلاحات است. سخن ها درباره آغاز مسلح کردن مخالفان دروغی بیش نیست چون این روند از مدت ها پیش آغاز شده است. کسانی هستند که هیچ ترسی از کشته شدن مردم ندارند و فقط به دنبال سرنگونی نظام در سوریه هستند.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: اگر ما با مخالفان در اوضاع سوریه مداخله می کردیم آیا از این مداخله گری استقبال نمی کردند و آن را مداخله مبارک و هوشمندانه توصیف نمی کردند و در آن زمان حزب الله حقیقی نمی شدیم و پرچم های ما در برخی از کشورهای عربی برافراشته نمی شد و شبکه های خبری از ما تمجید نمی کردند؟ آیا اینگونه نیست؟ پس موضوع، داستان مداخله در سوریه نیست.

توطئه غربی در سوریه برای سرنگونی تمام منطقه است

وی افزود: در برابر این هجوم بین المللی و در حالی که ارتش عربی سوریه در جبهه های مختلف در حال مبارزه است ما تنها بخشی از مسئولیت را در مقابله با این توطئه که نه تنها خواستار سرنگونی سوریه بلکه سرنگونی تمام منطقه است را بر عهده داریم. این توطئه ای آمریکایی ها، اسرائیلی ها و تکفیری ها است.

نصرالله در ادامه گفت: این مشارکت پاسخگویی به نیکی های [سوریه] نبوده بلکه مشارکت ما جدی بوده و ما پنهان نشده ایم و به صراحت مشارکتمان را اعلام کردیم. ما جوانانمان را به سوریه نمی فرستیم و بعد بگویم که آنها را برای توزیع پتو و شیر ارسال کردیم و اگر در آنجا کشته شدند نیز در سوریه دفنشان نمی کنیم و خانواده های آنها را ساکت نمی کنیم. ما هرگز این اقدام را انجام نمی دهیم.

شایعه پراکنی برای فتنه انگیزی شیعه و سنی

سید حسن نصر الله در ادامه سخنرانی خود به مناسبت روز جانباز درباره تلاش برخی رسانه های عربی برای برانگیختن فتنه مذهبی و طائفه گری در سوریه گفت: تعدادی از جوانان در القصیر سوریه پرچمی را بر روی یک مسجد نصب کرده بودند که بر روی این پرچم نوشته شده بود «یا حسین».  بسیاری از رسانه ها و شبکه های عربی اقدام به شایعه پراکنی در این زمینه کردند.

نصرالله افزود: شبکه های عربی مدعی شدند که این جوانان وابسته به حزب الله هستند و این مسجد همان مسجد «عمر بن الخطاب» است که پرچم یا حسین بر فراز آن گذاشته شده است. در حالی که این شایعه ها صحت ندارد نه تنها اطلاعات منتشر شده کذب است بلکه این افراد نادان در این رسانه ها نمی دانند که برخی از اهالی القصیر شیعه هستند و مسجدی دارند به اسم «الامام الحسن المجتبی» و پرچم یا حسین بر فراز این مسجد گذاشته شده بود.

وی گفت: مسجد جامع خلیفه عمر بن الخطاب با فاصله چند کیلومتر از مسجد امام حسن(ع) قرار دارد و در آینده نزدیک فایلی تصویری از این ماجرا منتشر خواهیم کرد که حقیقت را بازگو کند.

وی تأکید کرد برخی از رسانه های عربی از جمله الجزیره با انتشار برنامه هایی تحت عنوان «بیشتر بدانید» دست به اقداماتی این چنینی می زنند چه چیزی را بیشتر بدانید دروغ و تقلب و گمراه کردن را بیشتر بدانند؟ مگر امام حسین تنها متعلق به شیعیان است او متعلق به همه مسلمانان است.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: کسانی که نزاع سوریه را به جنگی مذهبی تبدیل می کنند ضعیف هستند و باید تلاش کنیم تا این بحران به نزاعی مذهبی تبدیل نشوند.بدترین اتفاقی که اخیرا در سوریه افتاده است طرح «نزاع مذهبی» است اما نزاع سوریه مذهبی نیست زیرا «شیخ البوطی» -که ترور شد- شیعه نبود.

نمی دانستیم کشورهای عربی لیست سازمان های تروریستی دارند!

نصرالله  با اشاره اخبار احتمال قرار گرفتن حزب الله در لیست ترور کشورهای اروپایی و عربی گفت: ما نمی دانستیم که کشورهای عربی دارای لیست کشورهای تروریستی هستند. ما افتخار می کنیم که از ابتدا در لیست سازمان های تروریستی آمریکا بودیم و اروپایی ها نیز مدت هاست به دنبال درج نام ما در لیست سازمان های تروریستی هستند.

وی در ادامه سخنان خود که به طور مستقیم از شبکه خبری المنار بخش می شد، گفت: هیچگونه وابسته به حزب الله در کشورهای حوزه خلیج فارس نبوده و اصلا به هیچ کدام از وابستگان به حزب الله اقامت در کشورهای حوزه خلیج فارس داده نمی شود و هیچگونه پروژه ای نیز در کشورهای خلیج فارس نداریم اما آماده پذیرش تمامی تبعات تصمیمی که اتخاذ کرده ایم را داریم.

موضع ما با حملات موشکی و رسانه ای تغییر نمی کند

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: چه بی گناهانی از ما کشته شوند یا موشک هایی به سوی ضاحیه [جنوب بیروت] شلیک شود یا آنکه به افرادی در کشورهای عربی ظلم شود، اقداماتی که هم اکنون در حال انجام آن هستیم بزرگتر از فداکاری هایی است که امکان انجام دادن آن وجود دارد.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: به شکل های مختلفی به ما حمله شد اما کسانی که گمان می کنند با تجاوز و حمله می توانند مواضع ما را تغییر دهند متوهم هستند چون اینگونه اقدامات عزم ما را بیشتر می کنند همینطور شماتت ها نیز باعث افزایش عزم ما می شود.

ناراحتی رژیم های عربی را درک می کنیم

وی گفت: بدترین موضوعی که در هفته های پیش روی داد به کاربردن موضوع مذهب [در درگیری ها] بود و این در ایام اخیر به عنوان موضوعی برای آغاز شماتت ها در برنامه های گفت و گو محور تبدیل شده است. شماتت سلاحی ضعیف و ناتوان است.

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: باید خشم و غضب کشورهای عربی را درک کنیم چون آنها بر روی پروژه ای سرمایه گذاری وشرط بندی کردند و برای آن هزینه های زیادی پرداخت کردند اما هم اکنون درک کرده اند که توطئه آنها در مسیر شکست قرار دارد و دارند می فهمند که موازنه قوا در حال تغییر است. پس باید آنها را درک کنیم و واقعیت احوالشان را بفهمیم.

درگیری های سوریه بین شیعه و سنی نیست

وی گفت: درگیری ها در سوریه بین دو مذهب و بین شیعه و سنی نیست. توصیف کردن این درگیری به درگیری مذهبی ناشی از ضعف است و ما باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم که مانع از تبدیل شدن این درگیری به درگیری مذهبی شویم.

سید حسن نصرالله در ادامه گفت: من شخصا از مواضع شیعیانی که با ما مخالف هستند خرسند هستم چون این ثابت می کند که درگیری ها، درگیری سنی و شیعه نیست.

 

وی افزود: آیا امام حسین فقط برای شیعیان است؟ وی برای تمام مسلمانان است. برخی شبکه های ماهواره ای برنامه ای با نام «تا بیشتر بدانید» را برگزار می کنند اما چه چیزی را بیشتر می خواهند بدانند؟ دروغ و تزویر و گمراهی را؟

سید حسن نصرالله تاکید کرد: هرگز موضع خود را با ترور و کشتار و گمراهی تغییر نمی دهیم و موضع ما چه قبل از سیطره بر القصیر و چه بعد از آن تغییری نکرد. موضع ما در سوریه همان موضع قبلی است و مسئولیت آن را متحمل می شویم و تا پایان نیز ادامه می دهیم.

اننخابات ایران یک جشن بی نظیر برای دموکراسی بود

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در پایان سخنرانی امروز خود به مناسبت روز جانباز مقاوم به موضوع انتخابات ریاست جمهوری در ایران نیز اشاره کرده و آن را یک جشن استثنائی و بی نظیر دموکراسی در جهان خواند و آن را به امام خامنه ای و ملت ایران تبریک گفت.

وی تاکید کرد که این آرائی که برای ابراز اعتماد به جمهوری اسلامی داده شد، مورد دشمنی برخی ها واقع می شود، این در حالی است که آنها قدس و پروژه آمریکا را فراموش کرده اند.

وی ادامه داد: ایران نمونه ای از حضور مردمی و پیروزی ملی را در این مراسم به اجرا گذاشت و در این عرصه رأی ولی فقیه در ایران با رأی یک کشاورز و هر ایرانی مسلمان یا مسیحی ، سنی و ترکمن یا بلوچی و فارس برابر است.

دبیر کل حزب الله لبنان ابراز امیدواری کرد که این مراسم جشن دموکراسی در تمامی کشورهای جهان عرب و اسلام فراگیر شود.

کلید واژه ها: سوریه لبنان حزب الله


نظر شما :