سفیر ایران در بلاروس: بارزترین ویژگی شخصیتی امام خمینی صداقت و ساده زیستی است

۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۱۸ کد : ۱۹۹۲۰۱۷ سرخط اخبار

مراسم گرامی داشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مراسم گرامی داشت سی و یکمین سالروز ارتحال امام خمینی(ره) با حضور تعدادی از ایرانیان مقیم، دانشجویان، شیعیان بلاروس، لبنانی‌ها، بحرینی ها و چهره های دانشگاهی و رسانه ای بلاروسی و لبنانی در محل سفارت جمهوری اسلامی در مینسک برگزار شد.

سعید یاری، سفیر کشورمان در این مراسم  در سخنانی ضمن تسلیت و تعزیت سال روز رحلت حضرت امام (ره) به تبیین ابعاد شخصیت امام راحل و تاثیرات افکار ایشان پرداخت.

سفیر کشورمان تاکید کرد:  که بارزترین ویژگی شخصیتی امام راحل که ایشان را محبوب قلوب ایرانیان کرده است، "صادق " بودن با مردم  و " ساده زیستی" بود.

یاری  تاکید کرد : امام راحل " عزت " و " استقلال " را به ایرانی و ایران  ارزانی کرد و احیای "بیداری اسلامی"،   " ظلم ستیزی "  و زنده نگه داشتن "مساله فلسطین" مرهون افکار بلند و آینده نگری امام راحل در حوزه سیاست خارجی است.

 به گزارش سفارت ایران در بلاروس، در ادامه این مراسم،   دکتر «شادورسکی»، رئیس دانشکده روابط بین الملل، دکتر  «گیگین»، رئیس دانشکده فلسفه و علوم اجتماعی دانشگاه دولتی بلاروس، «محراب اف»، از شیعیان بلاروس در سخنانی ابعاد مختلف شخصیت و افکار امام راحل را تبیین و از مقام شامخ ایشان تجلیل کردند.

این  مراسم با پخش کلیپ هایی از زندگی امام راحل و روند تکوین و پیروزی انقلاب اسلامی ادامه یافت و پس از آن یکی از دیپلمات‌های سفارت در خصوص "نماد " و "الگو " شدن امام راحل سخنرانی و دبیر انجمن اسلامی دانشجویان نیز به قرائت نوشته ای در خصوص قیام ۱۵ خرداد و مقام والای امام راحل پرداختند.

 این مراسم با رعایت کامل توصیه ها و پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

انتهای پیام


نظر شما :

شهریار ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۱:۱۷
برند و مدل اتومبیل سازمانی آقای سفیر چیست لطفا !؟