کمپین لغو تحریم های ایران به مرز یکصد هزار امضا رسید

۰۷ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۰:۱۹ کد : ۱۹۹۰۳۴۴ سرخط اخبار

فراخوان اینترنتی «ضرورت لغو فوری تحریم‌های پزشکی علیه ایران» که همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشورمان آغاز شده بود، با حمایت‌های شایسته هموطنان خارج از کشور به زودی توانست به مرز‌های حائز اهمیت یکصد هزار امضا برسد و یکی از موفقترین فراخوان‌های اینترنتی خارج از کشور و در حمایت از مردم مظلوم ایران را شکل دهد.
به گزارش شفقنا ،این فراخوان امید دارد با افزایش فشار افکار عمومی بر نهاد‌های بین المللی، این سازمان‌ها و نهاد‌ها نیز آمریکا و اروپا را برای لغو یا کاهش تحریم‌ها تحت فشارواقعی بگذارند و نتایج مفیدی در حمایت از مردم ایران بدست آورند.

پس از این فراخوان، فراخوان‌های دیگری نیز در حمایت از لغو تحریم‌های ایران از سوی نهاد‌های مردم نهاد و سازمان‌های بین المللی دیگر نیز شکل گرفت.

در روز‌های اخیر اعلام شد که کانال بانکی ویژه سوئیس فعال شده و روز سه شنبه، دبیر حقوق بشر سازمان ملل رسما خواهان بازنگری در تحریم‌ها علیه ایران شد، چرا که این تحریم‌ها مستقیما بر وضعیت بهداشت و درمان مردم در معرض یا آسیب دیده از کرونا تاثیر می‌گذارد. در انگلیس نیز یک فراخوان برای تقاضا از پارلمان این کشور در ضرورت لغو تحریم‌های ایران آغاز شد.

کلید واژه ها: تحریم های ایران


نظر شما :

اسماعیل ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ | ۲۳:۵۳
ما ایرانی هستیم، کشور ماکه در طول تاریخ همیشه مورد ظلم واقع شده و استعمار شده حالا که بعد از انقلاب دست بیگانگان از کشور ما قطع شده هنوز هم دست بردار نیستن، امریکا که دم از دمکراسی و انسان دوستی میزنه ودنیا گرفتار ویروس شده بجای اینکه جامع بین المللی رو با هم متحد کنه تا انسانیت نجات پیدا کنه دراین شرایط تحریم ها نه تنها باعث فشار به مردم ایران میشه بلکه دنیا هم از ان زیان میبینه چون از هوش و درایت ایرانی در شکست کرونا بی نصیب میمانند امریکاو اروپاییها اگر زودتر از خواب غفلت بیدارنشوند فاجعه ای بمراتب بزرگتر از جنگ جهانی اول دوم گریبان دنیا رو میگیره