روحانی: آمریکا در عمل بگوید راهش اشتباه بوده است

۱۱ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۶ کد : ۱۹۸۸۵۳۷ سرخط اخبار

رئیس‌جمهور خطاب به آمریکا گفت: بگویید «ما اشتباه کردیم»، اگر هم به زبان نمی‌گویید در عمل بگویید «راه ما اشتباه بوده»، ما هم آماده هستیم با شما حرف بزنیم.

روحانی:  آمریکا در عمل بگوید راهش اشتباه بوده است
به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در آیین بهره برداری از طرحهای صنعت آب استان اردبیل، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت‌الله موسوی اردبیلی و مرحوم آیت‌الله مشکینی گفت: امروز سه سد در استان اردبیل افتتاح شد که یک حرکت بسیار ارزشمند برای کشورمان در جهت توسعه است.

وی ادامه داد: اینکه در عرض سه ماه ۲۲۷ طرح مهم افتتاح می شود جای افتخار دارد. خدمت به مردم ولایت مدار ایران و اردبیل افتخار است. آبادانی استان اردبیل برای ما همیت دارد.

تلاش این نژاد زرد یعنی چین برای ما درس‌آموز است

رئیس جمهور گفت: تلاش این نژاد زرد یعنی چین برای ما درس آموز است، وقتی در چین بودم روبروی هتل ما یک ساختمان صد طبقه در حال ساخت بود که هر روز یک طبقه آن ساخته می شد و بعضی شبها کنار آن می‌رفتم برایم لذت بخش بود این همه کارگر و مهندس دارند تلاش می‌کند.

گله‌گذاری مداوم و تعبیرات این گروه نسبت به آن گروه چه خاصیتی دارد؟

روحانی گفت: این به معنای تلاشی یک ملت است، ما در ایران به جای اینکه رقابت کنیم برای تلاش و کوشش؛ در یک دعوا و نزاع هایی که بی ثمر است افتاده‌ایم که هیچ ثمری به حال مردم ندارد البته رقابتی که پایانش برای مردم مفید باشد خوب است اما گله‌گذاری مداوم و تعبیرات این گروه نسبت به آن گروه چه خاصیتی دارد؟

مردم وقتی از رایشان راضی می‌شوند که ببینند همه مسئولین در تلاش هستند 

وی ادامه داد: مردم واقعاً این‌ها را نمی‌خواهند، مردم به ما رای دادند و ما را در یک مسئولیت نشاندند و از ما تلاش و کار و ثمره رای‌شان را می خواهند، مردم وقتی از این رایشان خوشحال و راضی می‌شوند که ببینند همه مسئولین در تلاش هستند و خودشان هم در رقابت و تلاش آیند.

در شرایط سختی هستیم

رئیس جمهور تصریح کرد: ما در یک شرایط راحتی نیستیم، ما در شرایط سختی هستیم. دیروز در سخنرانی خود اعلام کردم، اگر این توطئه آمریکا و دشمنان ما نسبت به ملت ما نبود، درآمد نفت ما پارسال و امسال ۱۰۰ میلیارد دلار بیشتر از آنچه که امروز داریم به دست می‌آوریم، بود.  ۱۰۰ میلیارد دلار خیلی پول است، خیلی طرح‌ها می‌توان با آن اجرا کرد. علاوه بر این در این یکی دوسال می‌توانستیم ۱۰۰ میلیارد اعتبار بگیریم.

روحانی با تاکید بر اینکه برخی از بانک ها تا ۳۰ میلیارد دلار می خواستند در ایران اعتبار بگذارند، اظهار داشت: حدود 60 میلیارد دلار آماده وارد شدن به کشور بود اما یک توطئه علیه ما طراحی شد به خاطر اینکه ما را بشکند و عظمت و ابهت ما را بشکنند، تا ما در برابر آنها خاضع و تسلیم شویم این کار در برابر ملت ایران شدنی نیست.

هر وقت آنها از نقطه‌ای که این توطئه را آغاز کردند برگردند ما آماده هستیم

رئیس جمهور بیان داشت: آنها باید از این کار غلطی که آغاز کردند برگردند، هر وقت آنها از نقطه‌ای که این توطئه را آغاز کردند برگردند ما آماده هستیم.

روحانی گفت: می‌گویند آماده مذاکره هستیم؛ اهلاً و سهلاً ما هم آماده مذاکره هستیم. به شرطی که به نقطه اول برگردیم و آنچه شکستید را اعلام کنید و بگویید «ما اشتباه کردیم» اگر هم به زبان نمی‌گویید در عمل بگویید «راه ما (آمریکا) اشتباه بوده» ما هم آماده هستیم با شما حرف بزنیم، اگر حرفی دارید بشنویم، و ما هم اگر سخنی داریم شما باید بشنوید.

کلید واژه ها: حسن روحانی ایران و امریکا


( ۲ )

نظر شما :