فرمانده کل سپاه: داستان ناوهای هواپیمابر دشمن دیگر به پایان رسیده است

۲۳ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۸ کد : ۱۹۸۷۵۰۷ سرخط اخبار

فرمانده کل سپاه گفت: داستان ناوهای هواپیمابر دشمن با تحقق اندیشه موشک‌های بالستیک ایران دیگر تمام شده و آنها می‌داند ناوهایشان در هیچ نقطه‌ای امن نیست.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه صبح امروز (پنجشنبه) در یادواره شهدای نیروی هوافضای سپاه اظهار داشت: هر جامعه‌ای منبعی برای تعیین هویت خود در اختیار دارد، شهیدان ما این خصوصیت را دارند که منابع اصلی و سرچشمه‌های پایان ناپذیر امنیت، عزت، اعتبار، پیشرفت و شکوه ما در جهان هستند.

وی افزود: شهدا هم راه هستند و هم راهگشا و چراغ‌های صراط مستقیم ما هستند. خصوصیت بزرگ شهدا، جاودانگی است جنس شهید و شهادت، جنس حیات است، ارمغان آنها برای جامعه حیات ابدی است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: بدون شهدا ما نمی‌توانستیم پایدار و ثابت قدم بمانیم، چراکه به ما یاد دادند برای عزت اسلام و مومنین نباید میدان مبارزه و جهاد را ترک کرد.

فرمانده کل سپاه گفت: کافی است در یک مقطعی یک قوم به میدان نرود و از دشمن بترسد، آن قوم می‌شکند، شکست می‌خورد و دفن می‌شود. هنر شهدای ما موقعیت شناسی بود که در موقعیت لازم درک کردند و به میدان رفتند.

وی با بیان اینکه شهید تهرانی مقدم شاهد مثالی بی‌نظیر از یک انسان مجاهد فی سبیل الله با اراده و همتی بلند است، تصریح کرد: شهید تهرانی مقدم خستگی را خسته می‌کرد و هرگز از تکرار خستگی‌ها خسته نمی‌شد. در افق آرزوی او هدف‌های بلندی دیده می‌شد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه او فقط به هدف نمی‌اندیشید و برای تحقق آن عمل می‌کرد، عنوان کرد: شهید طهرانی مقدم مرد غلبه بر بن‌بست ها بود و بر فراز شکست‌ها حرکت می‌کرد. او پیشرانی بود که ما را با خود می‌کشید تا از دشمن فاصله و آن را پشت سر بگذاریم بگیریم.

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: او برای اولین بار در ذهنش آمد که با موشک‌های بالستیک می‌توان شناورهای دشمن را هدف قرار داد و این آرزو را محقق کرد.

وی ادامه داد: اکنون داستان ناوهای هواپیمابر دشمن با تحقق این اندیشه دیگر تمام شده است و دشمن هم می‌داند ناوهای هواپیمابرش در هیچ نقطه ای امن نیست. این یک واقعیت شیرین برای جهان اسلام و واقعیت دردناک برای دشمنان است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ما امروز در عرصه فوران دانش و فناوری زندگی می‌کنیم و خطوط مقدممان را به خطوط مقدم دانش و فن‌آوری منتقل کرده‌ایم، خاطرنشان کرد:  امروز بسیاری از آرزوهای شهید تهرانی مقدم تحقق یافته است. ما اگر آن روز ماه‌ها طول می‌کشید تا به یک پدیده برسیم، امروز هر روز با یک دستاورد جدید از جنس آرزوهای مقدم مواجه هستیم که نشانه نصرت الهی است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه وقتی دشمن تحریم کرد، ما به شکل عجیبی شتاب گرفتیم، اظهار داشت: موشک‌ها همه نقطه زن شدند، همه می‌دانند دقیق کردن موشک‌های بالستیک چه فناوری بالایی دارد، اما امروز ظرفیت‌های انباشته شده در نیروی هوافضا استعداد و قوه لازم برای شکستن استخوان های هر قدرت و دشمنی را پیدا کرده است.

وی تاکید کرد: اگر دشمن خطایی را مرتکب شود، قدرت نیروی هوافضای سپاه آن خطا را اصلاح خواهد کرد.

سرلشکر سلامی در پایان با بیان اینکه این آرایش بزرگ قدرت ما در جهان اسلام حاصل تفکر و هدایت رهبری است، گفت: مردم می‌دانند که باید به چنین رهبر بزرگی تکیه کنند مرد ما قائمه این نظام و رهبر معظم انقلاب قائده نظام است.

انتهای پیام/


( ۱ )

نظر شما :