داعش مسئولیت حمله به وزارت خارجه لیبی را بر عهده گرفت

۰۵ دی ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۴ کد : ۱۹۸۰۸۱۶ سرخط اخبار

گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله به ساختمان وزارت خارجه لیبی را که به کشته شدن سه تن و زخمی شدن ۲۱ تن یگر منجر شد بر عهده گرفت.

به گزارش ایسنا، داعش در بیانیه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی وابسته به خود منتشر کرده، اعلام کرد 3 نیروی این گروه که کمربندهای انفجاری به خود بسته بودند وارد دفتر مرکزی وزارت خارجه دولت لیبی شدند و توانستند عملیات خود را انجام دهند.

این درحالی است که منابع امنیتی لیبی در طرابلس اعلام کردند، سه فرد مسلح که قصد داشتند به ساختمان وزارت خارجه حمله کنند، با نگهبانان ساختمان درگیر شدند و نگهبانان به سمت آن‌ها شلیک کردند که در نتیجه این تبادل‌ آتش دو تن از مهاجمان و یکی از نگهبانان کشته شدند.

یک منبع از نیروهای موسوم به "گردان انقلابی طرابلس" اعلام کرد که عبدالرحمان المزوغی، سخنگوی این گردان در این حمله کشته شده است.

طارق الدواس، سخنگوی نیروهای ویژه وابسته به وزارت کشور هم داعش را مسئول این حمله دانست و گفت: یک خودروی بمب‌گذاری شده در نزدیکی ساختمان وزارت خارجه منفجر شد و نیروهای امنیتی را به سمت مکان حادثه کشاند، سپس یک عامل انتحاری وارد ساختمان وزارتخانه شد و خود را در طبقه دوم منفجر کرد، مهاجم دوم پس از انفجار کیفی که در دست داشت، کشته شد و نیروهای امنیتی سومین مهاجم را که مسلح نبود و "تنها یک جلیقه ضد گلوله داشت"، کشتند.

دستگاه‌های امنیتی و نظامی در طرابلس در حالت آماده‌باش بالایی قرار دارند و همچنین اقدامات امنیتی در مقرهای دولتی و نظامی در نزدیکی وزارت خارجه تشدید شده است.

در همین راستا، شورای ریاستی دولت توافق ملی لیبی این حملات را محکوم و آن‌ را "تروریستی و ظالمانه" توصیف کرد.

دولت قطر نیز این حملات را محکوم و آن را نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی و از بین بردن تلاش‌های سازمان ملل دانست.

وزارت خارجه قطر با صدور بیانیه‌ای از جامعه جهانی خواست به مسئولیت‌های خود عمل کند.

وزارت خارجه لیبی هم ضمن محکوم کردن این حمله، اعلام کرد: ملت لیبی وارد جنگی علیه تروریسم به نیابت از تمامی جهانیان شده است.

کلید واژه ها: لیبی داعش


نظر شما :