کامرون، خود را به چرچیل مقابل هیتلر تشبیه کرد

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ | ۲۰:۲۷ کد : ۱۹۶۰۲۸۱ سرخط اخبار

نخست وزیر انگلستان تلاش هایش برای نگه داشتن این کشور در اتحادیه اروپا را به تلاش های یکی از نخست وزیران سابق انگلیس تشبیه کرد که با دیگر کشورهای اروپایی به نبرد با «هیتلر» رفت.

به گزارش فارس، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان در یک برنامه تلویزیونی گفت تلاشی که وی برای نگه داشتن این کشور در اتحادیه اروپا به کار گرفته مانند تلاش های «وینستون چرچیل» نخست وزیر اسبق انگلیس در تقابل با هیتلر است.

به نوشته تلگراف، کامرون گفت در مقابله با هیتلر، چرچیل به تنهایی عمل نکرد و با همکاری فرانسه، لهستان و بقیه کشورها به جنگ با هیتلر رفت. کامرون در ادامه افزود که داعش با خروج انگلستان از اتحادیه اروپا خوشحال می شود و همه کشورهای اروپایی در کنار هم و با هم قوی تر و امن تر هستند.

کامرون در برنامه ای که با حضور مردم برگزار شد ضمن اشاره به مساله مهاجران، آن را بسیار چالشی دانست و ادامه داد کنترل مهاجران با بهبود وضعیت ملت های اروپایی، بهتر شده و تعداد مهاجران کمتر می شود.

نخست وزیر انگلستان اذعان کرد همان طور که «ترزا می» وزیر کشور انگلستان گفته است دولت باید اقدامات بیشتری برای کنترل مهاجران انجام دهد.

وی در ادامه به مساله بهداشت و درمان عمومی اشاره کرد و گفت بودجه بیشتری در این زمینه اختصاص داده می شود. کامرون همچنین بیان داشت خروج از اتحادیه اروپا برای کاهش ورود مهاجران به خطر اقتصادی این جدایی و آسیب به اقتصاد انگلستان نمی ارزد.

کامرون افزود «با خروج از اتحادیه اروپا اقتصادتان را قوی تر نمی کنید بلکه پول خود را کوچک تر می کنید و حفره عظیمی در دارایی عمومی ایجاد می شود که اگر این  اتفاق بیافتد، یا باید قرض کنید تا ارتقا یابید یا مالیات ها را افزایش داده یا مخارج را کاهش دهید.»

نخست وزیر انگلستان در ادامه با انتقاد از کمپین خروج گفت آنها در مساله پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا دروغ می گویند. وی مدعی شد ترکیه تا سال 3هزار میلادی به اتحادیه اروپا ملحق نمی شود.

اتحاد پادشاهی بریتانیا پنج شنبه این هفته همه پرسی جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا را برگزار می کند و در صورت رای عموم به ماندن، شرایط مانند قبل ادامه خواهد داشت اما در صورت رای مردم به خروج این کشور دستخوش تغییرات متعددی می شود از جمله آن این خطر وجود دارد که اسکاتلندهمه پرسی جدایی از بریتانیا را بار دیگر برگزار کند. 

کلید واژه ها: انگلستاناتحادیه اروپاوزیر انگلستان


نظر شما :