تقدیر و تشکر علم‌الهدی از ظریف

۲۸ شهریور ۱۳۹۳ | ۲۰:۱۰ کد : ۱۹۳۸۵۳۶ سرخط اخبار

امام جمعه مشهد گفت: وهابیت با اسرائیل و صهیونیست یکی است و القاعده و داعش مولود و دست پرورده آمریکاست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، آیت الله سیداحمد علم الهدی در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه مشهد که در جمع زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد: وهابیت مولود یک جاسوس انگلیسی است و دست پرورده آمریکاست. هم چنین القاعده، طالبان و داعش مولود و دست پرورده این کشور جهان خوار است که به بهانه مبارزه با تروریسم چنین گروهک هایی را در کشورهایی همچون عراق و سوریه نفوذ داده است.

امام جمعه مشهد ضمن تقدیر و تشکر از وزیر امور خارجه ایران و ولایی خواندن ایشان درخصوص برخورد با کشورها و گروهک های تکفیری تصریح کرد: با بصیرت از مقام معظم رهبری می توان همیشه آگاهانه قدم به میدان گذاشت.

عضو مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: برخی از جریان های سیاسی به خاطر پیروزی در انتخابات به دنبال ایجاد شکاف اجتماعی هستند تا بدین طریق جریان های لاییک را در کشور به وجود آورند.

وی با تاکید بر این که ایجاد جریان های لاییک در کشور نشأت گرفته از خیانت و توطئه دشمنان است، خاطرنشان کرد: نباید هر چیزی را که دشمن با پسوند اسلام، دین و نام های شرعی بر ما قالب کرد، به عنوان اسلام بپذیریم.

علم الهدی در بخشی از سخنان خود امروز 23 ذیقعده و 25 ذیقعده را روز زیارت امام رضا(ع) دانست و افزود: شرایط سیاسی امروز ما قابل انطباق با شرایط سیاسی و فضای زندگانی امام رضا(ع) است، چراکه شرایط و دوران زندگی این بزرگوار با فتنه های بسیاری همراه بوده است.

امام جمعه مشهد یادآور شد: حضرت رضا (ع) دوران زجرشان که به شهادت انجامید مدت سه سال طول کشید، اما در این شرایط سخت با بصیرت و صبر توانست توطئه و فتنه دشمنان را خنثی کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در شرایط فعلی ما نیز باید با صبر و اقتدا به بصیرت مقام معظم رهبری بتوانیم گروهک های تکفیری و سلفی را براندازیم.

وی با تاکید بر این که مقام معظم رهبری همچون امام رضا(ع) دارای بصیرت و صبر و مقاومت در برابر توطئه دشمنان است، افزود: خواهران و برادران نمازگزار باید در بصیرت و صبر دنباله روی مقام معظم رهبری باشند تا توطئه دشمنان با شکست مواجه شود.

کلید واژه ها: جمعه مشهد مقام معظم رهبری


نظر شما :